MP 079: Jak Scrum wpływa na efektywność zespołu?

Cykl: Podcast
19 marca 2018
Menedżer Plus Podcast

3

Scrum, to obecnie jedna z najbardziej popularnych metod organizacji pracy na świecie. Dzisiaj opowiem Wam jak możecie ją wykorzystać do poprawy efektywności swojego zespołu.

Przez efektywność zespołu rozumiem „wykraczanie poza oczekiwania”. Zespół, który jest efektywny to zespół, który wyznacza najwyższe standardy, które przekraczają wymagania i oczekiwania innych.

Co zrobić, żeby zespół był bardziej efektywny? To jest pytanie, które spędza sen z oczu wielu współczesnym menedżerom. Rollin i Christine Glaser, stworzyli profil efektywności zespołu, który chciałem Wam dzisiaj pokazać i wykorzystać do odpowiedzi na to pytanie.

Glaserowie badali różne organizacje i doszli do wniosku, że na efektywność zespołu wpływa pięć czynników: jasno zdefiniowany cel, role i odpowiedzialności, proces organizacji pracy, efektywna komunikacja wewnątrz zespołu i efektywna komunikacja z innymi zespołami.

Nad każdym z tych parametrów, możecie pracować samodzielnie lub skorzystać z „gotowca” – Scruma.

Jak Scrum podchodzi do wyznaczania celów zespołu? Jak definiuje role? Jak wygląda proces pracy w tej metodzie? Jak zespół się komunikuje?

Zapraszam przed głośniki! 😉

Materiały do audycji:

Scrum dla Zielonych

Nie wiesz, czym jest Scrum? Jakie zasady nim rządzą? Do czego możesz go wykorzystać w swojej firmie? W jaki sposób wpłynie na sukces Twojego zespołu i prowadzonych projektów?

Jeżeli zadajesz sobie podobne pytania, to dobrze trafiłeś. Bo właśnie dla takich osób stworzyłem ten kurs. Osób, które nigdy wcześniej nie pracowały w Scrumie i chcą poznać jak wykorzystać tę metodę w praktyce.

„Scrum dla Zielonych” to 1-dniowe otwarte szkolenie, które przygotowałem z myślą głównie o OSOBACH NIETECHNICZNYCH, takich które chcą poznać Scruma – pracowników działów HR, sprzedaży, marketingu, administracji, organizacji pozarządowych oraz wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki pracy w tej metodzie.

Sprzedaż szkolenia „Scrum dla Zielonych” kończy się 25 marca. Jeżeli jesteś zainteresowany nie zwlekaj, bo zostało już tylko kilka wolnych miejsc.

Wszystkie niezbędne szczegóły, program, znajdziecie na stronie scrumdlazielonych.pl

Start szkolenia: 16 kwietnia, 2018, Kraków

Dla Fanów Scruma – Dwie grupy facebookowe

Chciałbym, żeby wszyscy fani zwinnego zarządzania mieli wspólne miejsce do szukania i uzyskiwania pomocy w zakresie codziennych scrumowych wyzwań, do wzajemnego pomagania sobie, inspiracji i motywowania.

  • Grupa SCRUM ASSISTANCE – tutaj zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pokonywaniem różnego rodzaju problemów w Scrumie.

  • Grupa COACHING W SCRUMIE – idealne miejsce dla wszystkich Scrum Masterów i liderów, którym zależy na rozwoju siebie i zespołów, z którymi pracują.

Jeżeli jesteś zainteresowany budowaniem takiej społeczności – bardzo zapraszam! Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie coś naprawdę fajnego i mega pomocnego w naszej codziennej pracy.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

  • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
  • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
  • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
  • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

  • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
  • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
  • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.