MP 079: Jak Scrum wpływa na efektywność zespołu?

Cykl: Podcast
19 marca 2018
Menedżer Plus Podcast

3

Scrum, to obecnie jedna z najbardziej popularnych metod organizacji pracy na świecie. Dzisiaj opowiem Wam jak możecie ją wykorzystać do poprawy efektywności swojego zespołu.

Przez efektywność zespołu rozumiem „wykraczanie poza oczekiwania”. Zespół, który jest efektywny to zespół, który wyznacza najwyższe standardy, które przekraczają wymagania i oczekiwania innych.

Co zrobić, żeby zespół był bardziej efektywny? To jest pytanie, które spędza sen z oczu wielu współczesnym menedżerom. Rollin i Christine Glaser, stworzyli profil efektywności zespołu, który chciałem Wam dzisiaj pokazać i wykorzystać do odpowiedzi na to pytanie.

Glaserowie badali różne organizacje i doszli do wniosku, że na efektywność zespołu wpływa pięć czynników: jasno zdefiniowany cel, role i odpowiedzialności, proces organizacji pracy, efektywna komunikacja wewnątrz zespołu i efektywna komunikacja z innymi zespołami.

Nad każdym z tych parametrów, możecie pracować samodzielnie lub skorzystać z „gotowca” – Scruma.

Jak Scrum podchodzi do wyznaczania celów zespołu? Jak definiuje role? Jak wygląda proces pracy w tej metodzie? Jak zespół się komunikuje?

Zapraszam przed głośniki! 😉

Materiały do audycji:

Scrum dla Zielonych

Nie wiesz, czym jest Scrum? Jakie zasady nim rządzą? Do czego możesz go wykorzystać w swojej firmie? W jaki sposób wpłynie na sukces Twojego zespołu i prowadzonych projektów?

Jeżeli zadajesz sobie podobne pytania, to dobrze trafiłeś. Bo właśnie dla takich osób stworzyłem ten kurs. Osób, które nigdy wcześniej nie pracowały w Scrumie i chcą poznać jak wykorzystać tę metodę w praktyce.

„Scrum dla Zielonych” to 1-dniowe otwarte szkolenie, które przygotowałem z myślą głównie o OSOBACH NIETECHNICZNYCH, takich które chcą poznać Scruma – pracowników działów HR, sprzedaży, marketingu, administracji, organizacji pozarządowych oraz wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki pracy w tej metodzie.

Sprzedaż szkolenia „Scrum dla Zielonych” kończy się 25 marca. Jeżeli jesteś zainteresowany nie zwlekaj, bo zostało już tylko kilka wolnych miejsc.

Wszystkie niezbędne szczegóły, program, znajdziecie na stronie scrumdlazielonych.pl

Start szkolenia: 16 kwietnia, 2018, Kraków

Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.