MP 195: Chcę! Miniseria o motywacji | cz. 3 | Ola Chrapko

Cykl: Podcast
13 stycznia 2023
Menedżer Plus Podcast

2

Dzień dobry!

Witaj w trzecim, ostatnim odcinku miniserii podcastu Menedżer Plus, którą poświęciliśmy motywacji. Wspólnie z Olą przygotowałem dla Was miniserię o motywacji. Jeśli szukasz pozostałych odcinków, pierwszą i drugą część znajdziesz 👈 tutaj.

O motywacji mówi się dzisiaj bardzo dużo – także w kontekście pracy zdalnej. My skupimy się podstawach naukowych motywowania ludzi i opowiemy Wam o 3 potrzebach psychologicznych – potrzebie autonomii, relacyjności i kompetencji.

Nawiążemy do badań profesora Edwarda Deci oraz profesora Richarda Ryana, które mówią o tym, że nasza motywacja w gruncie rzeczy sprowadza się do tego, czy te trzy potrzeby są zaspokojone, czy nie.

Tym razem skupimy się na potrzebie kompetencji. To jest bardzo ciekawa potrzeba, bo jak mówi nauka, my jako ludzie jesteśmy w sposób naturalny zmotywowani do nauki i rozwoju i nie potrzebujemy dodatkowych zachęt.

Zapraszamy!

Muzyka, którą słyszysz w audycji, pochodzi z Artlist.io. W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu:
Bob Hart – Paw Prints


Agile Leadership Tribe

Jeśli tutaj jesteś, interesuje Cię temat zwinnego przywództwa i praca nad własnym, liderskim potencjałem. Prawdopodobnie masz już sporą wiedzę i niejedno w życiu zdarzyło Ci się na ten temat czytać, lecz brakuje Ci mobilizacji, żeby regularnie pracować nad swoim rozwojem. Całkiem możliwe, że masz już dość szkoleń i szukasz konkretnego, długofalowego programu doskonalenia oraz ludzi, od których możesz się uczyć i wymieniać się z nimi doświadczeniem.

🔥 Stworzyliśmy miejsce, którego szukasz!

Agile Leadership Tribe – to platforma online, która jest miejscem wymiany doświadczeń, rozwoju i budowania relacji. To szczególny program rozwoju dla liderów, którym zależy na świadomym kształtowaniu swojego przywództwa.

Dołącz do naszej społeczności i korzystaj z MOCY korzyści, które dla Ciebie przygotowaliśmy – bazy wiedzy, forum dyskusyjnego, webinarów, klubu czytelniczego, cyklu miesięcznych wyzwań oraz konkretnych planów rozwojowych i systemu informacji zwrotnej.

Zapraszamy liderów, menedżerów, agile coachów, Scrum Masterów, Product Ownerów, liderów zmian oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się zarządzać w sytuacjach, kiedy nie mają władzy i nie mogą sprawować kontroli.

Nie możemy spowodować transformacji – to byłoby po prostu manipulacją. Ale możemy tworzyć środowisko, dzięki któremu transformacja będzie mogła się wydarzyć.

🙌 DOŁĄCZ DO NAS!

Czekamy na Ciebie w ALTribe!


Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.