MP 133: Biologiczne przywództwo – czego lider może nauczyć się od wilków?

Cykl: Podcast
3 sierpnia 2020
Menedżer Plus Podcast

2

Wataha wilków to jedna z najlepiej zorganizowanych wśród ssaków struktur rodzinnych. Żyją w niej i ściśle ze sobą współpracują dwa pokolenia zwierząt – rodzice i ich potomstwo z kilku kolejnych sezonów.

Wilki stojące na czele watahy to szczególne zwierzęta. Nie muszą być ani największymi, ani najsilniejszymi, ani też najbardziej urodziwymi osobnikami w grupie.

Prof. Sabina Pierużek-Nowak

Wilki stojące na czele watahy to szczególne zwierzęta. Nie muszą być ani największymi, ani najsilniejszymi, ani też najbardziej urodziwymi osobnikami w grupie. Mimo prokreacyjnych celów samiec i samica alfa nie muszą wcale dysponować największym potencjałem rozrodczym.

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy o tym, czego współcześni liderzy mogą nauczyć się od przywództwa w świecie wilków.

biologiczne przywództwo-sabina pierużek-nowak
Fot. Z archiwum SDN „Wilk”

Z tej okazji, do programu zaprosiłem prof. Sabinę Pierużek-Nowak – Prezes Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”. Inicjatorkę działań, które doprowadziły do wprowadzenia ochrony gatunkowej wilka w Polsce, a także jednego z 22 wykładowców studiów podyplomowych Agile Leadership” na Uniwersytecie SWPS, które startują w październiku 2020 roku.

mariuszchrapko.com

Studia Podyplomowe „Agile Leadership”

Jak zarządzać zespołami, nad którymi nie mamy władzy i których nie możemy w pełni kontrolować? Jak przygotować się do roli zwinnego lidera? Jak się w niej rozwijać i sprawdzać w codziennych sytuacjach?

Studia podyplomowe Agile Leadesrhip

Ruszyła rekrutacja na studia podyplomowe Agile Leadershipna Uniwersytecie SWPS. Studia adresowane są do liderów i menedżerów, którzy pragną zredefiniować swoje role i umiejętności przywódcze oraz doskonalić kompetencje w prowadzeniu interdyscyplinarnych, samo-organizujących się zespołów, znajdujących się na różnych etapach rozwoju, działających w warunkach permanentnej zmiany i niepewności.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat kierunku są dostępne na stronie AGILE LEADERSHIP – STUDIA PODYPLOMOWE

TERMIN ROZPOCZĘCIA ZAJĘĆ: Październik 2020

Aplikuj Teraz

Materiały do audycji:

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

 

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.