MP 106: Archetyp Marki Lidera | Gabrysia Borowczyk

Cykl: Podcast
17 czerwca 2019
Menedżer Plus Podcast

3

Archetypy są dzisiaj jednym z podstawowych narzędzi, wykorzystywanych w procesie budowania marki i zarządzania jej rozwojem. Pomagają uświadomić sobie naszą rolę, misję i wizję działania; zastanowić się, gdzie dzisiaj jestem i dokąd chcę dojść; nad czym chcę w sobie pracować; stwarzają przestrzeń do refleksji nad wartościami, jakimi kieruję się w życiu,
i nad wartością, jaką daję innym ludziom.

A wszystko zaczęło się od Carla Gustava Junga – szwajcarskiego psychiatry i psychologa, który dostrzegł pewne wspólne wzorce, obecne w snach jego pacjentów, urojeniach, czy dziecięcych fantazjach. Jak zauważył, były one bardzo podobne do tych, które pojawiają się również w symbolach alchemicznych, mitach, czy religijnych wyobrażeniach na całym świecie. I tak oto, narodziło się pojęcie „archetypu”(gr. arche – początek i topos – typ, wzorzec).

Dajcie ludziom archetyp, a wszyscy co do jednego rzucą się naprzód.

Carl Gustav Jung

Archetypy, to pewne symboliczne „praobrazy”, które pozwalają nam odpowiednio zareagować w określonych sytuacjach. W pewnym sensie, są wzorcami uniwersalnych zachowań, które uaktywniają się na zasadzie autopilota, omijając naszą świadomość.

Dzisiaj, archetypy są jednym z podstawowych narzędzi, wykorzystywanych w procesie budowania marki. Pomagają w określeniu roli, jaką marka odgrywa w życiu konsumentów. Ułatwiają podjęcie decyzji, związanych z ustalaniem tożsamości marki, nadaniem jej indywidualnego charakteru i kształtowaniem osobowości.

W dzisiejszym odcinku usłyszycie, jak koncepcję archetypów można wykorzystać do pracy nad tworzeniem i rozwijaniem marki współczesnych liderów. Jak budować swoją markę lidera w organizacji i zespole? Na to, i wiele innych pytań, odpowie Gabrysia Borowczyk – trener biznesu i coach, specka od myślenia wizualnego, sketchnoterka i człowiek, który ma w sobie trochę archetypicznego Maga, Twórcy i Mędrca 😊

Bardzo serdecznie zapraszam przed głośniki! 🎧🎤🔥

mariuszchrapko.com

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Do wygrania są Karty Archetypów, które możecie wykorzystać do pracy nad rozwojem swojej marki lidera – w zespole i organizacji.

archetyp marki lidera

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

Jakie są 3 główne cechy, których potrzebuje dzisiaj świat w liderach?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (20 czerwca) 2019 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.