MP 106: Archetyp Marki Lidera

Cykl: Podcast
17 czerwca 2019
Menedżer Plus Podcast

3

Archetypy są dzisiaj jednym z podstawowych narzędzi, wykorzystywanych w procesie budowania marki i zarządzania jej rozwojem. Pomagają uświadomić sobie naszą rolę, misję i wizję działania; zastanowić się, gdzie dzisiaj jestem i dokąd chcę dojść; nad czym chcę w sobie pracować; stwarzają przestrzeń do refleksji nad wartościami, jakimi kieruję się w życiu,
i nad wartością, jaką daję innym ludziom.

A wszystko zaczęło się od Carla Gustava Junga – szwajcarskiego psychiatry i psychologa, który dostrzegł pewne wspólne wzorce, obecne w snach jego pacjentów, urojeniach, czy dziecięcych fantazjach. Jak zauważył, były one bardzo podobne do tych, które pojawiają się również w symbolach alchemicznych, mitach, czy religijnych wyobrażeniach na całym świecie. I tak oto, narodziło się pojęcie „archetypu”(gr. arche – początek i topos – typ, wzorzec).

Dajcie ludziom archetyp, a wszyscy co do jednego rzucą się naprzód.

Carl Gustav Jung

Archetypy, to pewne symboliczne „praobrazy”, które pozwalają nam odpowiednio zareagować w określonych sytuacjach. W pewnym sensie, są wzorcami uniwersalnych zachowań, które uaktywniają się na zasadzie autopilota, omijając naszą świadomość.

Dzisiaj, archetypy są jednym z podstawowych narzędzi, wykorzystywanych w procesie budowania marki. Pomagają w określeniu roli, jaką marka odgrywa w życiu konsumentów. Ułatwiają podjęcie decyzji, związanych z ustalaniem tożsamości marki, nadaniem jej indywidualnego charakteru i kształtowaniem osobowości.

W dzisiejszym odcinku usłyszycie, jak koncepcję archetypów można wykorzystać do pracy nad tworzeniem i rozwijaniem marki współczesnych liderów. Jak budować swoją markę lidera w organizacji i zespole? Na to, i wiele innych pytań, odpowie Gabrysia Borowczyk – trener biznesu i coach, specka od myślenia wizualnego, sketchnoterka i człowiek, który ma w sobie trochę archetypicznego Maga, Twórcy i Mędrca 😊

Bardzo serdecznie zapraszam przed głośniki! 🎧🎤🔥

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Do wygrania są Karty Archetypów, które możecie wykorzystać do pracy nad rozwojem swojej marki lidera – w zespole i organizacji.

archetyp marki lidera

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

Jakie są 3 główne cechy, których potrzebuje dzisiaj świat w liderach?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (20 czerwca) 2019 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Dla Fanów Scruma – Dwie grupy facebookowe

Chciałbym, żeby wszyscy fani zwinnego zarządzania mieli wspólne miejsce do szukania i uzyskiwania pomocy w zakresie codziennych scrumowych wyzwań, do wzajemnego pomagania sobie, inspiracji i motywowania.

  • Grupa SCRUM ASSISTANCE – tutaj zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pokonywaniem różnego rodzaju problemów w Scrumie.

  • Grupa COACHING W SCRUMIE – idealne miejsce dla wszystkich Scrum Masterów i liderów, którym zależy na rozwoju siebie i zespołów, z którymi pracują.

Jeżeli jesteś zainteresowany budowaniem takiej społeczności – bardzo zapraszam! Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie coś naprawdę fajnego i mega pomocnego w naszej codziennej pracy.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

  • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
  • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
  • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
  • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

  • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
  • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
  • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.