
3
Jakiś czas temu wpadła mi w ręce książką „Jesteś marką”, Joanny Malinowskiej-Parzydło, w której znalazłem taki oto fragment:
„Ten człowiek ma markę!”. Oznacza to, że jest kimś wyjątkowym, ma klasę, pozycję, jest szanowany i uznawany w ważnych kręgach za wiarygodny autorytet oraz wartościowego partnera.
To był impuls, który spowodował, że zacząłem się zastanawiać:
- Czy ja jestem kimś wyjątkowym?
- Czy mam klasę?
- Czy jestem szanowany przez ludzi?
- Czy ludzie uznają mnie za autorytet w mojej branży?
Każdy z nas jest jakąś marką. Nie ma znaczenia, czy tego chcemy, czy nie. Ale niewielu z nas potrafi nią świadomie zarządzać. W dzisiejszym odcinku dowiecie się jak to robić.
Do programu zaprosiłem bardzo wyjątkowego gościa. Jest nim Joanna Malinowska-Parzydło, która przez wiele lat pracowała jako Dyrektor Personalny TVN S.A. Potem odeszła, żeby rozwijać i pielęgnować swoją własną markę. Jest prekursorką tematyki zarządzania kapitałem reputacji opartego na marce osobistej w Polsce. Autorka bloga jestesmarka.pl
Konkurs
Konkursy w podcaście stają się już powoli tradycją 😉
Dzisiaj do wygrania są aż 3 egzemplarze książki Jesteś Marką, Joanny Malinowskiej-Parzydło.
Książka, która jest zbiorem bardzo przydatnych narzędzi oraz inspirujących historii, które pozwolą wam budować swoją reputację i markę osobistą.
Jesteś marką to książka o tym, jak mądrze się rozwijać i zarządzać sobą na różnych płaszczyznach życia, by osiągnąć sukces dający prawdziwe spełnienie.
Martyna Wojciechowska
Co trzeba zrobić, żeby wygrać?
Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka napiszecie:
Co cechuje osobę, która zbudowała silną markę osobistą?
Z nadesłanych propozycji wybierzemy 3 najciekawsze odpowiedzi, których autorzy otrzymają książki.
Czas trwania konkursu
Konkurs potrwa do czwartku (13 października) 2016 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!
Z niecierpliwością czekam na Wasze odpowiedzi i trzymam mocno kciuki! 😉
Poradnikowo
Dzisiaj w Poradnikowie, chciałem wam polecić aplikację, z której korzystam od długiego czasu. Nazywa się Canva. Jest to genialne narzędzie do robienia wszelkiej maści grafik, plakatów, ogłoszeń czy zwykłych wizytówek.
W samej aplikacji, do dyspozycji macie całe mnóstwo różnego rodzaju szablonów (plakaty, prezentacje, wizytówki, wpisy), a do każdego szablonu możecie wykorzystać blisko milion (!) okolicznościowych grafik. Istnieje też możliwość załadowania własnych zdjęć.
Dużym plusem Candy jest bardzo wygodny edytor treści, który jest mega intuicyjny i łatwy w użyciu.
W moim przypadku Canva służy mi głównie do przygotowywania grafik, promujących treści, które publikuję w swoich kanałach społecznościowych. To w tym narzędziu powstają wszystkie zajawki moich wpisów na blogu, informacje o nowych odcinkach podcastu, zwinne cytaty z fajnymi zdjęciami, czy fejsbukowe covery.
Szczerze polecam i zachęcam do wypróbowania!
Materiały do audycji:
- Blog jestesmarka.pl
- Personal Brand Institute
- Inicjatywa HR Influencers
- Joanna Malinowska-Parzydło na Facebooku
- Lista artykułów Joanny Malinowskiej-Parzydło na blogu Harvard Business Review Polska
-
Muzyka, którą wykorzystałem podczas audycji:
- ANGUS, Libero Suono
- Dazie Mae, Gray Roses
Oceń podcast w iTunes
Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.
Masz pytanie? Zostaw wiadomość!
Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.
Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.
Zostaw komentarz
Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.
Transkrypt podcastu
Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.