3
Już niebawem, rusza kolejna (piąta!) edycja konferencji „Agile w Biznesie”. Wydarzenie odbędzie się 22-23 września w Warszawie, w Radisson Blu Centrum Hotel.
Formuła konferencji jest bardzo podobna do tej, z którą mieliśmy do czynienia także w poprzednich latach. W pierwszym dniu czekają na was różne ciekawe prelekcje; a w drugim możecie wziąć udział w intensywnych, praktycznych warsztatach.
Co polecam?
Jak, co roku, organizatorzy przygotowali dla was sporo różnych smaczków, z których warto skorzystać. Ja, ze swojej strony, w sposób szczególny polecam trzy prezentacje:
- Prezentacja Sebastiana Kleina, który podzieli się z wami swoimi doświadczeniami z procesu wdrażania holakracji w firmie Blinkist. O holakracji, opowiadałem już podczas ubiegłorocznej edycji „Agile w Biznesie”, razem z Rubenem Timmermanem, CEO firmy Springest. W tym roku, Sebastian opowie o kolejnym pozytywnym przykładzie implementacji tej metody w swojej organizacji. Jako wprowadzenie, polecam krótki artykuł o tym, jak holakracja zmieniła firmę Blinkist.
- Prezentacja Tomka Chmielewskiego z ING Banku Śląskiego. To wystąpienie szczególnie polecam. Z jednej strony, dlatego, że sam byłem zaangażowany w proces zwinnej transformacji w tej organizacji. Z drugiej, dlatego, że ING Bank Śląski jest jedną z nielicznych dużych firm w naszym kraju, która ma za sobą kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu programu zmiany na taką skalę. Wiedza, którą ta organizacja zdobyła i wciąż zdobywa jest naprawdę bezcenna, szczególnie z punktu widzenia innych dużych firm, które do takiej zmiany się przymierzają.
- Prezentacja Wojtka Chmielewskiego i Michała Kopyta z PZU, którzy będą opowiadali o tym, dlaczego podejście agile sprawdza się w dużych programach transformacyjnych. Całość będzie przedstawiona na przykładzie projektu Everest, który jest największym programem transformacji w historii PZU i w całości jest prowadzony zwinnie.
No i drugi dzień – warsztaty. Tutaj szczególnie polecam dwie sesje:
- Pierwsza z nich to warsztat II(numeracja wg programu), prowadzony przez Jakuba Szczepanika z mBanku pt. „Scrum w dużych, wielozespołowych organizacjach. Wdrożenie i wsparcie zwinności”. Kuba ma bardzo duże doświadczenie we wdrażaniu zwinności w Allegro i PayU. Obecnie jest jest także zaangażowany w projekt zwinnej transformacji w mBanku. Możecie spodziewać się, że będzie bardzo praktycznie! Oprócz tego, że możecie posłuchać rad i opowieści praktyka, taki warsztat jest także świetną okazją do tego, żeby powymieniać się swoimi doświadczeniami z innymi uczestnikami. Zatem, korzystajcie! 😉
- Drugi, to warsztat I, który będzie o tym, jak pisać dobre umowy w projektach agile. Prowadzi go Łukasz Węgrzyn – prawnik z kancelarii prawnej Maruta Wachta. Do udziału w tym warsztacie, w sposób szczególny zachęcam wszystkich dyrektorów, menedżerów liniowych, którzy na co dzień mają do czynienia z dostawcami zewnętrznymi w firmie, przedstawicieli działów prawnych i zakupowych. To jest temat, który w Polskich firmach jest ciągle słabo zagospodarowany. Także, jeśli chodzi o prawników, którym bardzo często brakuje podstawowej wiedzy na temat tego, z czym ten cały agile się je.
Dwie wejściówki do wzięcia
Podobnie jak w ubiegłym roku, mam dla was dwie wejściówki na konferencję:
- Pierwsza wejściówka na pełne dwa dni (1 i 2 dzień)
- Druga wejściówka na dowolnie wybrany warsztat (2-go dnia)
Co trzeba zrobić, żeby wygrać?
Żeby wygrać, wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego wpisu podacie największą zaletę tegorocznego programu „Agile w biznesie” oraz napiszecie, o co chcielibyście zapytać jednego z konferencyjnych ekspertów.
Być może będziecie mieli okazję zrobić to osobiście! 😉
Z nadesłanych propozycji, wspólnie z Olą Zygarską (Computerworld) wybierzemy dwie najciekawsze odpowiedzi, których autorzy otrzymają nagrodę.
Czas trwania konkursu
Konkurs potrwa do 9 września (środa) 2015 roku.
W czwartek, w komentarzach do tego wpisu ogłoszę wyniki!
Ściskam palce i czekam na propozycje! 😉