Autobus wartości

25 marca 2021

1

Wyobraź sobie, że jesteś kierowcą autobusu o nazwie „Twoje życie” 🚌 Tak jak każdy kierowca autobusu, na trasie zatrzymujesz się na przystankach i zabierasz pasażerów. Tymi pasażerami są Twoje wspomnienia, odczucia, emocje, myśli, pragnienia itp. Zabrałeś tych pasażerów, których lubisz, ale też takich, których nie lubisz (co do tych masz nadzieję, że się przesiądą na inny autobus 😊).

Jeśli denerwują cię pasażerowie, których nie lubisz i uważasz ich za takich, którzy przeszkadzają ci w drodze, możesz poświęcić sporo czasu na nakłanianie ich do tego, żeby wysiedli z autobusu lub mniej rozrabiali i siedzieli cicho. Jednak, żeby to zrobić musisz zatrzymać swój autobus i zmagać się z nimi, co prawdopodobnie i tak nie sprawi, że oni wysiądą (każde niechciane wspomnienie, emocje itp. zostają z nami na zawsze). Mało tego, oni (ci pasażerowie) się nie zmienią – nawet uporządkowane wspomnienia, myśli, emocje dalej są w swej istocie takie same.

Jest jeszcze jedna opcja – „niezwracania na nich uwagi”. Unikanie nieprzyjemności wiąże się jednak z układem: oni siedzą cicho na ostatnich fotelach autobusu, a ty wieziesz ich tam, gdzie oni chcą. I może nawet jest to skuteczna strategia, ale cena jaką płacimy jest bardzo wysoka, bo tracimy przecież panowanie nad własnym autobusem.

Subskrypcja altribe.pl
Kup dostęp
Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto na Altribe.pl