2
Prezentacje, to dzisiaj jedno z podstawowych narzędzi pracy każdego menedżera i lidera. Prezentacji używamy na co dzień w naszych firmach, na różnego rodzaju spotkaniach projektowych, na konferencjach. Dobrze przygotowana i poprowadzona prezentacja ma naprawdę dużą siłę rażenia. Dzięki niej ludzie poznają jaką markę tworzycie. Od niej zależy też, czy uda wam się sprzedać wasz produkt, czy nie.
W dzisiejszej audycji opowiem wam o zasadach, które sam stosuję, kiedy przygotowuję się do prezentacji.
Zapraszam do mojego słuchowiska!
Poradnikowo:
W dzisiejszym odcinku chciałem się z wami podzielić narzędziem, które na co dzień wykorzystuję do prowadzenia zdalnych retrospektyw w projektach. Jest to narzędzie niezastąpione w sytuacji, gdy pracujecie w zespołach rozproszonych i nie macie możliwości, żeby wasz zespół mógł się fizycznie spotkać w jednej lokalizacji. SCRUMBLR to aplikacja, która umożliwi Wam przeprowadzenie takiego spotkania online.
Czym jest SCRUMBLR? To wielka, elektroniczna tablica, która do złudzenia przypomina „Task Board”, powszechnie już dzisiaj używany przez większość zespołów agile’owych. Są tam kolumny, samoprzylepne karteczki, kolorowe znaczniki. Co jest ważne, aplikacja jest maksymalnie prosta.
Każda tablica ma swój odrębny adres URL, który wystarczy udostępnić przed spotkaniem, i wszyscy jego uczestnicy mogą dowolnie, w czasie rzeczywistym przyklejać, przesuwać i usuwać karteczki. Aplikacja jest całkowicie darmowa.
Link do aplikacji: http://scrumblr.ca/
Materiały, o których wspominałem podczas audycji:
- Książki:
- Nancy Duarte, Slajd:ologia. Nauka i sztuka tworzenia genialnych prezentacji
- Garr Reynolds, Zen prezentacji. Proste pomysły i ważne zasady
- Carmine Gallo, Steve Jobs: Sztuka prezentacji
- Carmine Gallo, Talk Like TED: The 9 Public-Speaking Secrets of the World’s Top Minds
- Link do moich prezentacji na slideshare.net
- Aplikacja, której używam do przygotowania scenariusza prezentacji: OmniOutliner
- Gdzie szukać darmowych zdjęć?
- Flickr
- Comopfight
- Unsplash, a jeżeli chcecie trochę pomajsterkować przy zdjęciach z Unsplasha polecam stronkę Arthura Weilla
- Jay Mantri
- Pexels
- Gratisography
- Gdzie szukać darmowych czcionek?
- Czcionka Nexa, której używam do tytułów slajdów
- Czcionka Lato, której używam do standardowego tekstu prezentacji
- Muzyka, którą wykorzystałem w audycji: Whispering Johnson, Forty-Six
Oceń podcast
Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.
Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).
Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪
Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌
Porozmawiajmy!
Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.