MP 006: 7 zasad, które pomogą Ci stworzyć świetną prezentację

Cykl: Podcast
8 maja 2015
Menedżer Plus Podcast

2

Prezentacje, to dzisiaj jedno z podstawowych narzędzi pracy każdego menedżera i lidera. Prezentacji używamy na co dzień w naszych firmach, na różnego rodzaju spotkaniach projektowych, na konferencjach. Dobrze przygotowana i poprowadzona prezentacja ma naprawdę dużą siłę rażenia. Dzięki niej ludzie poznają jaką markę tworzycie. Od niej zależy też, czy uda wam się sprzedać wasz produkt, czy nie.

W dzisiejszej audycji opowiem wam o zasadach, które sam stosuję, kiedy przygotowuję się do prezentacji.

Zapraszam do mojego słuchowiska!

Poradnikowo:

W dzisiejszym odcinku chciałem się z wami podzielić narzędziem, które na co dzień wykorzystuję do prowadzenia zdalnych retrospektyw w projektach. Jest to narzędzie niezastąpione w sytuacji, gdy pracujecie w zespołach rozproszonych i nie macie możliwości, żeby wasz zespół mógł się fizycznie spotkać w jednej lokalizacji. SCRUMBLR to aplikacja, która umożliwi Wam przeprowadzenie takiego spotkania online.

Czym jest SCRUMBLR? To wielka, elektroniczna tablica, która do złudzenia przypomina „Task Board”, powszechnie już dzisiaj używany przez większość zespołów agile’owych. Są tam kolumny, samoprzylepne karteczki, kolorowe znaczniki. Co jest ważne, aplikacja jest maksymalnie prosta.

Każda tablica ma swój odrębny adres URL, który wystarczy udostępnić przed spotkaniem, i wszyscy jego uczestnicy mogą dowolnie, w czasie rzeczywistym przyklejać, przesuwać i usuwać karteczki. Aplikacja jest całkowicie darmowa.

Link do aplikacji: http://scrumblr.ca/

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.