MP 165: 5 stylów rozwiązywania konfliktu – który stosujesz?

Cykl: Podcast
24 stycznia 2022
Menedżer Plus Podcast

3

„Dobry” konflikt może pomóc członkom zespołu lepiej zrozumieć decyzje, które podejmują. Wpływa na zwiększenie ich zaangażowania. Dyskusje zespołu mogą czasem być nudne, ale kiedy pojawiają się kontrowersje, uczestnicy zaczynają uważnie słuchać i wypowiadać swoje opinie.

Dobry konflikt jest świadectwem siły różnorodności w zespole. Każdy z nas trochę inaczej się spiera i reaguje na trudne sytuacje. Czy są jakieś wzorce?
Dziś rozmawiamy o tym, jakie są sposoby rozwiązywania konfliktów, które z nich sprawdzają się, w jakich sytuacjach i w jaki sposób wykorzystać tę wiedzę do jeszcze efektywniejszej pracy w zespole.

Moim gościem jest Ola Chrapko – team coach, trenerka oraz mentorką zwinnych liderów.

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Do wygrania jest roczny dostęp do platformy rozwojowej dla liderów „Agile Leadersthip Tribe”.

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

W jaki sposób platforma Agile Leadership Tribe może Cię wesprzeć w Twoim rozwoju??

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do wtorku (25 stycznia) 2022 roku. W środę, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Model Thomasa-Kilmanna

5 stylów rozwiązywania konfliktu
5 stylów rozwiązywania konfliktu Thomasa-Kilmanna

Agile Leadership Tribe

Interesuje Cię temat zwinnego przywództwa, ale nie wiesz od czego zacząć? Masz już wiedzę, lecz brakuje Ci mobilizacji, żeby regularnie pracować nad swoim liderskim rozwojem? Całkiem możliwe, że masz już dość szkoleń i szukasz konkretnego, długofalowego programu rozwoju oraz ludzi, od których możesz się uczyć i wymieniać się z nimi doświadczeniem?

🔥 Stworzyliśmy miejsce, którego szukasz.

agile leadership tribe-wpis

Agile Leadership Tribe – to platforma online, która jest miejscem wymiany doświadczeń, rozwoju i budowania relacji. To szczególny program rozwoju dla liderów, którym zależy na świadomym kształtowaniu swojego przywództwa.

Dołącz do naszej społeczności i korzystaj z MOCY korzyści, które dla Ciebie przygotowaliśmy – bazy wiedzy, forum dyskusyjnego, webinarów, klubu czytelniczego, cyklu miesięcznych wyzwań oraz konkretnych planów rozwojowych i systemu informacji zwrotnej.

Zapraszamy liderów, menedżerów, agile coachów, Scrum Masterów, Product Ownerów, liderów zmian oraz wszystkich, którzy chcą nauczyć się zarządzać w sytuacjach, kiedy nie mają władzy i nie mogą sprawować kontroli.

Nie możemy spowodować transformacji – to byłoby po prostu manipulacją. Ale możemy tworzyć środowisko, dzięki któremu transformacja będzie mogła się wydarzyć.

🙌 DOŁĄCZ DO NAS!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.