MP 013: 5 książek, które każdy lider powinien zabrać ze sobą na wakacje

Cykl: Podcast
10 lipca 2015
Menedżer Plus Podcast

3

Przed nami wakacje. Część z Was już się urlopuje, niektórzy dopiero zaczną. Dzisiaj przygotowałem dla was propozycję kilku dobrych lektur, które ułatwią wam przygotowywanie wakacyjnych planów czytelniczych.

Wybrałem dla was książki, które się lekko czyta i które na pewno dostarczą wam mnóstwa inspiracji. Wszystkie zostały wydane w języku polskim, co, nie ukrywam, też było jednym z moich kryteriów w układaniu tej listy.

Konkurs – 3 książki

Do wygrania są 3 egzemplarze drugiego wydania mojej książki „Scrum. O zwinnym zarządzaniu projektami” z autografem autora. 😉

Nagrodę ufundowało tradycyjnie już Wydawnictwo Helion

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Zadanie jest bardzo proste. Wystarczy, że w komentarzu do dzisiejszej audycji zaproponujecie książkę, którą dołożylibyście do mojej listy. Oczywiście książka powinna, w mniejszym lub większym stopniu, dotyczyć tematu zarządzania.

Spośród nadesłanych propozycji wybiorę 3, które uznam za najciekawsze, a ich autorom wyślę nagrodę.

Na wasze propozycje czekam do środy, czyli 15 lipca, licząc od daty publikacji tej audycji. Wyniki znajdziecie w komentarzu do audycji!

Poradnikowo:

Aplikacja, którą chciałem wam dzisiaj polecić nazywa się Appear.in i jest chyba najprostszą na świecie aplikacją do wideokonferencji.

Oprócz tego, że jakość dźwięku jest naprawdę fantastyczna, to samo korzystanie z tej aplikacji jest dziecinnie proste. W ogóle nie wymaga logowania!

Kate Russel z BBC Click powiedziała o niej, że jest „tak prosta, że aż boli”. I całkowicie się z nią zgadzam.

Jak działa Appear.in?

Wchodzicie na stronkę aplikacji, otwieracie wirtualny pokój, podajecie jego nazwę np. Menedżer Plus (hi… hi…) i klikacie „Create”. W tym czasie generuje się wam link z nazwą pokoju, który wystarczy wysłać osobie, którą chcecie zaprosić do rozmowy.

Darmowa wersja aplikacji umożliwia zaproszenie do pokoju aż 8 osób. Przyznam, że nie wiem, jak wypada jakość dźwięku przy ośmiu osobach, bo tego nie sprawdzałem, ale przy jednym rozmówcy jest naprawdę świetna.

W aplikacji możecie prowadzić wideorozmowy, czat, a także udostępniać swój pulpit.

Warto dodać, że aplikacja została zbudowana za pomocą standardu WebRTC, co w praktyce oznacza, że nie musicie w ogóle instalować żadnej wtyczki w swojej przeglądarce, żeby z niej korzystać.

Link do aplikacji: Appear.in

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.