MP 013: 5 książek, które każdy lider powinien zabrać ze sobą na wakacje

Cykl: Podcast
10 lipca 2015
Menedżer Plus Podcast

3

Przed nami wakacje. Część z Was już się urlopuje, niektórzy dopiero zaczną. Dzisiaj przygotowałem dla was propozycję kilku dobrych lektur, które ułatwią wam przygotowywanie wakacyjnych planów czytelniczych.

Wybrałem dla was książki, które się lekko czyta i które na pewno dostarczą wam mnóstwa inspiracji. Wszystkie zostały wydane w języku polskim, co, nie ukrywam, też było jednym z moich kryteriów w układaniu tej listy.

Konkurs – 3 książki

Do wygrania są 3 egzemplarze drugiego wydania mojej książki „Scrum. O zwinnym zarządzaniu projektami” z autografem autora. 😉

Nagrodę ufundowało tradycyjnie już Wydawnictwo Helion

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Zadanie jest bardzo proste. Wystarczy, że w komentarzu do dzisiejszej audycji zaproponujecie książkę, którą dołożylibyście do mojej listy. Oczywiście książka powinna, w mniejszym lub większym stopniu, dotyczyć tematu zarządzania.

Spośród nadesłanych propozycji wybiorę 3, które uznam za najciekawsze, a ich autorom wyślę nagrodę.

Na wasze propozycje czekam do środy, czyli 15 lipca, licząc od daty publikacji tej audycji. Wyniki znajdziecie w komentarzu do audycji!

Poradnikowo:

Aplikacja, którą chciałem wam dzisiaj polecić nazywa się Appear.in i jest chyba najprostszą na świecie aplikacją do wideokonferencji.

Oprócz tego, że jakość dźwięku jest naprawdę fantastyczna, to samo korzystanie z tej aplikacji jest dziecinnie proste. W ogóle nie wymaga logowania!

Kate Russel z BBC Click powiedziała o niej, że jest „tak prosta, że aż boli”. I całkowicie się z nią zgadzam.

Jak działa Appear.in?

Wchodzicie na stronkę aplikacji, otwieracie wirtualny pokój, podajecie jego nazwę np. Menedżer Plus (hi… hi…) i klikacie „Create”. W tym czasie generuje się wam link z nazwą pokoju, który wystarczy wysłać osobie, którą chcecie zaprosić do rozmowy.

Darmowa wersja aplikacji umożliwia zaproszenie do pokoju aż 8 osób. Przyznam, że nie wiem, jak wypada jakość dźwięku przy ośmiu osobach, bo tego nie sprawdzałem, ale przy jednym rozmówcy jest naprawdę świetna.

W aplikacji możecie prowadzić wideorozmowy, czat, a także udostępniać swój pulpit.

Warto dodać, że aplikacja została zbudowana za pomocą standardu WebRTC, co w praktyce oznacza, że nie musicie w ogóle instalować żadnej wtyczki w swojej przeglądarce, żeby z niej korzystać.

Link do aplikacji: Appear.in

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.


Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.