Scrum w 100 słowach

Cykl: Kreatywni
26 maja 2016

1

Ostatnio, jeden z moich klientów zapytał mnie, czy nie mógłbym mu w kilku słowach napisać, czym jest Scrum. Potrzebował takiego opisu do jakiejś prezentacji, która miała być pokazywana na zarządzie firmy. – Jak krótki ma być ten opis? – zapytałem. – No, wiesz… maksymalnie sto słów.

Akurat tak krótkiego opisu nie miałem, ale przygotowałem. I muszę wam powiedzieć, że wcale to nie jest takie proste zadanie. Długo kombinowałem – usuwałem słowa, dodawałem nowe, zmieniałem szyk. Aż w końcu się udało.

A oto efekty mojej pracy: sto słów, które zawierają krótki opis Scruma do natychmiastowego użycia 🙂

Scrumową „setkę” możecie wykorzystać przy okazji pisania różnego rodzaju firmowych artykułów, wpisów na blogu, materiałów informacyjnych i prezentacji, a także do opisywania innym czym się zajmujecie. Enjoy! 😉

Scrumowa „setka”

Scrum to metoda organizacji pracy zespołu, który pracuje nad rozwojem produktu. Praca w Scrumie odbywa się w krótkich iteracjach, zwanych„sprintami”. Każdy sprint trwa nie dłużej niż 30 dni kalendarzowych. W kolejnych sprintach powstają gotowe przyrosty produktu. Zespół sam organizuje swoją pracę w sprincie. Każdy sprint rozpoczyna się od planowania, podczas którego ustalana jest lista najbardziej wartościowych rzeczy do zrobienia. W trakcie sprintu, zespół codziennie spotyka się, żeby przygotować plan działań na najbliższe dwadzieścia cztery godziny pracy. Pod koniec sprintu odbywa się wspólny przegląd produktu. Sprint kończy retrospektywa, w trakcie której zespół analizuje swój dotychczasowy sposób pracy oraz planuje usprawnienia.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.