MP 068: Jak rozwiązywać konflikty w zespole? | Magda Dittmer

Cykl: Podcast
25 września 2017
Menedżer Plus Podcast

3

Kiedy wśród zespołów projektowych pojawiają się konflikty, wielu managerom i liderom zapala się w głowie lampka: coś jest nie tak. Tymczasem dobrze przeanalizowany i zarządzany konflikt, może być zalążkiem bardzo pozytywnych zmian w zespole.

Dlatego warto poświęcić konfliktom trochę więcej uwagi. Do dzisiejszego odcinka zaprosiłem Magdę Dittmer, która jest mediatorką, trenerką i specką od zarządzania konfliktem. Dowiecie się, jakie są podstawowe przyczyny konfliktów w zespole? Co można z tym robić? Jak powinien zachować się szef w sytuacji konfliktowej z zespołem? Czym są mediacje? Mnóstwo praktycznych wskazówek.

Zapraszam przed głośniki! 😉

Konkurs

W dzisiejszym odcinku, wspólnie z wrocławskim oddziałem PMI przygotowaliśmy dla Was bardzo wyjątkowy konkurs. Tym razem do wygrania są 2 wejściówki na Konferencję Psychologia w Biznesie i Zarządzaniu Projektami, która odbędzie się 20 października w Double Tree by Hilton Wrocław.

„Psychologia w Biznesie i Zarządzaniu Projektami” to wyjątkowa konferencja w Polsce, której celem jest zwrócenie uwagi na miękkie aspekty prowadzenia biznesu, relacje międzyludzkie, budowanie zespołów, budowanie marki osobistej, motywowanie oraz bycie zmotywowanym, a w efekcie budowanie przyjaznego otoczenia pracy i odnoszenia sukcesów zawodowych.

W tym roku, wśród zaproszonych gości pojawią się między innymi:

prof. Andrzej Blikle – profesor Polskiej Akademii Nauk, laureat rankingów, „Kogo słucha biznes?”, „Kogo słuchają polscy liderzy?”, „Człowiek Jakości Roku 2010”, wykładowca, przedsiębiorca i doradca.

Michał Rączka – zaliczany do Top 100 najbardziej wpływowych osób w świecie na rozwój zarządzania projektami, wicedyrektor ds. Strategii IT i Zarządzania Projektami w mBank S.A.

Paweł Tkaczyk – ekspert w budowaniu silnych marek, autor bestsellerowych książek: „Zakamarki marki”, „Grywalizacja” i „Narratologia”.

Dr Joanna Heidtman – psycholog i socjolog, trener biznesu, która zrealizowała kilkadziesiąt programów doskonalenia umiejętności przywódczych dla menedżerów oraz rozwoju talentów lidera. Prowadziła m.in. badania na temat konfliktów i dynamiki grupowej.

Piotr Piasecki – ekspert zarządzania i przywództwa, współtworzył Polską Izbę Firm Szkoleniowych. Opracował autorską koncepcję „Kapitalnej firmy”, modelu kompetencji liderów zmiany oraz koncepcję „Przywództwa 7 planet”.

Iwona Wierzbicka – dietetyk kliniczny z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentem, stworzyła swój unikalny autorski program „10 zasad Ajwen”, skierowany do osób chcących dobrze się odżywiać, poprawić swoje zdrowie i sylwetkę.

Wszystkie szczegóły konferencji znajdziecie na stronie psychologia.pmi.org.pl

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka napiszecie:

Co jest ważniejsze kompetencje czy relacje i dlaczego?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (28 września) 2016 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Ale to nie wszystko…

Dla wszystkich słuchaczy podcastu „Menedżer Plus” organizatorzy konkursu zaoferowali 15% zniżki. Wystarczy, że przy rejestracji na stronie konferencji psychologia.pmi.org.pl w polu uwagi, wpiszecie hasło: „menedżer plus”

Bardzo serdecznie Was zapraszam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Materiały do audycji:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.