MP 092: Reiss Motivation Profile® – nowe podejście do motywacji | Katarzyna Janas

Cykl: Podcast
22 października 2018
Menedżer Plus Podcast

4

Motywacja to kwestia bardzo indywidualna. Dzisiaj chciałbym Wam przedstawić wciąż mało znany w Polsce model prof. Stevena Reissa, który pokazuje, że każdym z nas kieruje wiele różnych motywów i potrzeb, a ich konfiguracja, w każdym z nas jest inna.

Dzięki specjalnemu narzędziu – Reiss Motivation Profile® – każdy z nas może oszacować natężenie poszczególnych motywów w jego życiu. Dzięki temu możemy bardziej skupić się na rozwoju naszych naturalnych talentów i predyspozycji. To jest także wiedza, która pozwoli lepiej pracować nad rozwojem zespołów. Dzięki niej, możemy dowiedzieć się w jakich miejscach jesteśmy zgodni i z tych czerpać energię, a w jakich się różnimy.

Reiss Motivation Profile® to także cenne narzędzie w pracy każdego Menedżera Plus. Dzięki badaniu RMP, możemy pogłębiać naszą indywidualizację w docieraniu do innych, a także w docieraniu do siebie. Badanie RMP ma gigantyczne zastosowanie w kontekście współczesnych zespołów projektowych, w których pracują dwudziesto-, trzydziestolatkowie – określane mianem Pokolenia Y. Jak nimi zarządzać?

Dzisiaj, do programu zaprosiłem Katarzynę Janas, która jest współzałożycielką Instytutu Durkalskiego RMP Polska sp. z o.o. To dzięki niej, między innymi – model prof. Stevena Reissa pojawił się w Polsce.

Zapraszam przed głośniki! 😉🎧💪

Konkurs

Konkursy stały się już pewną tradycją w podcaście „Menedżer Plus” 😊 Nie inaczej jest tym razem. Ogłaszam konkurs z FAJNĄ nagrodą. Tym razem nagroda składa się z 2 części 🚀

 1. Otrzymasz dostęp do testu online, po wykonaniu którego otrzymasz Twój indywidualny profil motywacyjny RMP plus szczegółowy raport (34 strony). Dowiesz się z niego, jakie masz potrzeby wewnętrzne, mocne i słabe strony oraz co i w jakim stopniu Cię motywuje.
 2. Po wykonaniu testu online, czeka Cię indywidualna sesja informacji zwrotnej, czyli omówienie i analiza wyników badania RMP przez certyfikowanego RMP Mastera, który odpowie na pytania dotyczące badania RMP, Twoich wewnętrznych potrzeb i szczegółów motywacji. Pomoże wyciągnąć wnioski czy też obrać kierunek drogi rozwoju. Rozmowa trwa około 60 minut i odbywa się osobiście (Warszawa) lub zdalnie (przez telefon/skype).

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

Jakich korzyści dostarczy Ci wykonanie badania RMP, zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (25 października) 2018 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi! 💪

Materiały do audycji:

Dla Fanów Scruma – Dwie grupy facebookowe

Chciałbym, żeby wszyscy fani zwinnego zarządzania mieli wspólne miejsce do szukania i uzyskiwania pomocy w zakresie codziennych scrumowych wyzwań, do wzajemnego pomagania sobie, inspiracji i motywowania.

 • Grupa SCRUM ASSISTANCE – tutaj zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pokonywaniem różnego rodzaju problemów w Scrumie.

 • Grupa COACHING W SCRUMIE – idealne miejsce dla wszystkich Scrum Masterów i liderów, którym zależy na rozwoju siebie i zespołów, z którymi pracują.

Jeżeli jesteś zainteresowany budowaniem takiej społeczności – bardzo zapraszam! Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie coś naprawdę fajnego i mega pomocnego w naszej codziennej pracy.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

 • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
 • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
 • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
 • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
 • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
 • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

 • youtube
 • spotify
 • apple
 • google
Komentarze są zamknięte.