MP 029: Psycholog w firmie potrzebny od zaraz – rozmowa z Jackiem Lelonkiewiczem

Cykl: Podcast
15 lutego 2016
Menedżer Plus Podcast

2

Polacy coraz częściej chodzą do psychologów, terapeutów i różnego rodzaju coachów.

Korzystanie z porad psychologa, dla wielu osób zaczyna być czymś normalnym. I wcale nie musi oznaczać, że ktoś ma jakiś problem i sam nie jest w stanie sobie z nim poradzić.

Coraz częściej ludzie zdają sobie sprawę, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak sprawność fizyczna. Również w pracy.

Współczesne firmy, menedżerowie uświadamiają sobie fakt, że nie tylko udane życie zawodowe pracownika ma wpływ na to, jak pracuje – na jego wydajność, na kreatywność. Bardzo ważne w tym wszystkim jest również to, czy dana osoba prowadzi udane życie osobiste. Czy dogaduje się z żoną, mężem, partnerem?

Dlatego, coraz więcej mniejszych i większych firm, a także korporacji, zatrudnia psychologów.

I o tym będziemy rozmawiać w dzisiejszej audycji.

Zapraszam przed głośniki! 😉

Poradnikowo:

Dzisiaj moja porada jest bardzo prosta: „Praktykuj sztukę niedokańczania”.

Niby prosta zasada, a nauczenie się jej zajęło mi bardzo dużo czasu. Bo, odkąd pamiętam, zawsze miałem tak, że jak zaczynałem już coś robić, za wszelką cenę musiałem to skończyć. Po prostu tak funkcjonował mój mózg.

Efekt był taki, że jak zaczynałem czytać jakąś masakrycznie nudną książkę, to, choćby nie wiem co – musiałem przeczytać ją od deski do deski. Bez omijania żadnej części.

Podobnie było z oglądaniem filmów, czytaniem blogów, słuchaniem podcastów, projektami. Naprawdę długo mi zajęło, żeby się tego oduczyć.

Dlatego, jeżeli zaczynacie coś robić; coś, co jest kompletnie nietrafione, nudne i nieproduktywne – dajcie sobie z tym spokój. Nie czekajcie, aż umrze więcej Waszych neuronów.

Zostawcie to „coś” tak szybko, jak to możliwe.

Więcej wcale nie oznacza lepiej.

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Książki:

Muzyka, którą wykorzystałem podczas audycji:
* Jazabana, havanavalse
* Royal Goulasch, La Petite Reine

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.


Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.