MP 029: Psycholog w firmie potrzebny od zaraz – rozmowa z Jackiem Lelonkiewiczem

Cykl: Podcast
15 lutego 2016
Menedżer Plus Podcast

2

Polacy coraz częściej chodzą do psychologów, terapeutów i różnego rodzaju coachów.

Korzystanie z porad psychologa, dla wielu osób zaczyna być czymś normalnym. I wcale nie musi oznaczać, że ktoś ma jakiś problem i sam nie jest w stanie sobie z nim poradzić.

Coraz częściej ludzie zdają sobie sprawę, że zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak sprawność fizyczna. Również w pracy.

Współczesne firmy, menedżerowie uświadamiają sobie fakt, że nie tylko udane życie zawodowe pracownika ma wpływ na to, jak pracuje – na jego wydajność, na kreatywność. Bardzo ważne w tym wszystkim jest również to, czy dana osoba prowadzi udane życie osobiste. Czy dogaduje się z żoną, mężem, partnerem?

Dlatego, coraz więcej mniejszych i większych firm, a także korporacji, zatrudnia psychologów.

I o tym będziemy rozmawiać w dzisiejszej audycji.

Zapraszam przed głośniki! 😉

Poradnikowo:

Dzisiaj moja porada jest bardzo prosta: „Praktykuj sztukę niedokańczania”.

Niby prosta zasada, a nauczenie się jej zajęło mi bardzo dużo czasu. Bo, odkąd pamiętam, zawsze miałem tak, że jak zaczynałem już coś robić, za wszelką cenę musiałem to skończyć. Po prostu tak funkcjonował mój mózg.

Efekt był taki, że jak zaczynałem czytać jakąś masakrycznie nudną książkę, to, choćby nie wiem co – musiałem przeczytać ją od deski do deski. Bez omijania żadnej części.

Podobnie było z oglądaniem filmów, czytaniem blogów, słuchaniem podcastów, projektami. Naprawdę długo mi zajęło, żeby się tego oduczyć.

Dlatego, jeżeli zaczynacie coś robić; coś, co jest kompletnie nietrafione, nudne i nieproduktywne – dajcie sobie z tym spokój. Nie czekajcie, aż umrze więcej Waszych neuronów.

Zostawcie to „coś” tak szybko, jak to możliwe.

Więcej wcale nie oznacza lepiej.

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Książki:

Muzyka, którą wykorzystałem podczas audycji:
* Jazabana, havanavalse
* Royal Goulasch, La Petite Reine

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.