Czy Ty też zauważasz te problemy u swoich pracowników?

25 lutego 2022

0

Temat stresu w pracy jest od wielu lat nagłaśniany, a negatywne warunki pracy wpływają na powierzone nam zadania i często przyczyniają się do porzucania pracy.

Badania pokazują, że to nie stres wpływa na zanik naszych telomerów (elementów chromosomów odpowiedzialnych za odnawianie się komórek), ale sposób, w jaki reagujemy na stres.

Im mniej daną sytuacje traktujemy jako zagrożenie, tym wolniej nasz mózg się starzeje i wzmacnia się nasza odporność. To nie jest tylko problem pracownika, ale jego przełożonego i całej organizacji.

Prezentyzm

Nie chodzi tylko o to, że pracownik odejdzie z pracy. Jego zły dobrostan wpływa również na jakość pracy i wolniejsze tempo załatwiania spraw. Istnieje takie zjawisko jak prezentyzm – rozumiany jako obecność w pracy mimo choroby.

Generalnie, prezentyzm postrzegany jest jako zjawisko negatywne i generujące ogromne koszty dla pracodawców – większość badań w tym obszarze skupia się na obniżonej
Subskrypcja altribe.pl

Temat stresu w pracy jest od wielu lat nagłaśniany, a negatywne warunki wpływają na powierzone nam zadania i często przyczyniają się do porzucania pracy…

Kup dostęp
Jeśli jesteś już subskrybentem i posiadasz konto na Altribe.pl