Parę nowości na stronie, które mogą was zaskoczyć

Cykl: Kreatywni
3 marca 2015

4

Tak, wiem… Zgodnie z tym, co wam obiecywałem, powinienem teraz opublikować drugą część sagi o budowaniu efektywnych zespołów, ale wszystko wygląda na to, że musimy to jeszcze przełożyć.

Muszę przyznać, że ostatnio, strasznie zapuściłem się z pisaniem, ale naprawdę nie miałem kiedy. Oprócz działań wdrożeniowych u klientów, bardzo mocno zaangażowałem się w przygotowanie nowych dodatków do mojej strony, o których dzisiaj chciałem wam trochę poopowiadać.

Zacznę może od tego, że na stronie bloga pojawiły się dwie, zupełnie nowe, „świeżutkie” sekcje: „Narzędzia” i „Pytajnikowo”.

Narzędzia, z których korzystam

Pomysł o tym, żeby opisać narzędzia, z których korzystam w swojej codziennej pracy pojawił się w mojej głowie już jakiś czas temu. I trochę mi zajęło, żeby go w końcu zrealizować. Ale jest.

Narzędzia podzieliłem na kilka kategorii tak, żeby wam było łatwiej nawigować:

 • Produktywność – w tej sekcji zebrałem narzędzia, które zmieniły mój świat zarządzania i sposób, w jaki organizuję swoje codzienne życie i obowiązki.
 • Blogowanie – coś dla początkujących blogerów. Jeżeli kiedykolwiek przyjdzie wam do głowy, żeby pisać bloga (do czego bardzo was zachęcam), w tej sekcji znajdziecie listę podstawowych „przyborów”, które mogą wam w tym pomóc.
 • Grafika – Nie jestem profesjonalnym grafikiem, i pewnie nigdy nie będę. Ale za to mam duże poczucie estetyki. 😉 Jeśli prowadzicie bloga, fejsbukowy fanpage, firmę lub po prostu lubicie „robić” obrazki – ta sekcja może wam to ułatwić.
 • Podcasting  a to jedna z moich długo przygotowywanych niespodzianek dla was. Podcast to internetowa audycja „radiowa”, dostępna do pobrania w formie pliku mp3, dzięki czemu możecie jej słuchać o dowolnej porze dnia i nocy. Celowo napisałem „radiowa” w cudzysłowie, bo do jej nagrania wcale nie musicie być żadnym radiowcem. Wystarczy odrobina dobrych chęci, mikrofon i już – nagrywamy podcast! W tej sekcji zebrałem wszystkie narzędzia, których sam używam do „produkcji” moich podcastów. Pierwszy odcinek jeszcze w tym tygodniu.
 • eBook – w tej sekcji znajdziecie moje podstawowe narzędzia, z których korzystam przy publikacji elektronicznych książek. A nóż, widelec… się przyda?
 • Prezentacje – narzędzia, które pomagają mi w przygotowywaniu i prowadzeniu prezentacji multimedialnych podczas konferencji lub innych wystąpień publicznych.
 • Social Media – Te narzędzia spokojnie mogłyby się znaleźć w sekcji, dotyczącej zarządzania osobistą produktywnością. Pewnie, dla części z was będzie to niczym nieuzasadniony zbytek. Jeśli jednak na serio myślicie o budowaniu swojej marki w sieci, bardzo szybko docenicie przydatność tych narzędzi. Dokładnie tak było ze mną.

Pytajnikowo

Pomysł na „Pytajnikowo” pojawił się po ostatnim konkursie, który organizowaliśmy na fejsbuku Wydawnictwa Helion. Zadawaliście mi pytania, na które ja regularnie odpowiadałem na blogu. Wyszła z tego bardzo fajna rzecz i pomyślałem sobie, że nie chcę być jedyną osobą, która ma wpływ na to, co się dzieje na moim blogu.

Do tej pory było najczęściej tak, że to ja wybierałem tematy, o których pisałem. Od tej pory chciałbym to zmienić i szczerze zaprosić Was do współtworzenia tego, co się tutaj dzieje. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom ten blog i podcast (już jutro!) będą jeszcze bardziej wartościowe i dostarczą sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Żeby wam to ułatwić, przygotowałem dwa proste narzędzia:

Napisz wiadomość

Jeżeli chcecie zadać mi pytanie lub zgłosić fajny pomysł na kolejny wpis na blogu, piszcie do mnie. Ja wybiorę najciekawsze pytanie i odpowiem na nie na blogu. Podobnie będzie z tematami, które zaproponujecie.

Napisz wiadomość
Nagraj wiadomość

Jeżeli nie chce Wam się pisać, możecie nagrać wiadomość głosową. To proste! Wystarczy, że jesteście podłączeni do sieci, macie mikrofon, a reszta już sama się zrobi – pod warunkiem, że klikniecie na przycisk poniżej.

Nagraj wiadomość

Fajne nagrody

Jeśli chodzi o pytania, jest też mała marchewka 😉

Na autorów najciekawszych pytań i pomysłów, które pojawią się na moim blogu lub zostaną wykorzystane do nagrania podcastu, czeka nagroda – naprawdę wyjątkowa koszulka z logiem mojej internetowej audycji lub jedna z inspirujących książek ufundowanych przez Wydawnictwo Helion, które jest oficjalnym sponsorem tej akcji.

koszulki

Jeśli chodzi o książki, wybrałem same najfajniejsze tytuły, które mogą wam się do czegoś sensownego w życiu przydać.

Co z podcastami?

No właśnie. Ostatnio, zadał mi takie pytanie Arek – jeden z uczestników prowadzonych przeze mnie warsztatów:

– Co z tymi podcastami? Wrzucałeś zdjęcia na fejsbuka, chwaliłeś się sprzętem i co?

– Eeee…

No właśnie. Co miałem powiedzieć? A tak szczerze, temat zupełnie przerósł mnie organizacyjnie. Takie są po prostu skutki wszystkobranianasiebie. A teraz, mam co chciałem. Najlepsze jest to, że pierwszy odcinek mojego podcastu nagrałem już trzy tygodnie temu. Ale już jest wszystko gotowe, żeby go w końcu opublikować. W tym tygodniu będzie, na pewno. Na pewno? 😉

Kto mi pomagał?

Na koniec chciałem jeszcze dodać tylko jedno krótkie info. Nad nowym projektem graficznym i wszystkimi dodatkami do mojej strony nie pracowałem oczywiście sam. Tradycyjnie pomagał mi Kamil Ozirski, który od samego początku jest autorem wszystkich projektów graficznych na moim blogu oraz Sebastian Troć, który później musiał to wszystko zaprogramować. Dzięki Panowie! 😉

To była ostatnia część moich parafialnych ogłoszeń.

Do następnego poczytania! 😉

 • youtube
 • spotify
 • apple
 • google
Komentarze są zamknięte.