MP 067: O zwinnej kulturze organizacyjnej | Jacek Wieczorek

Cykl: Podcast
11 września 2017
Menedżer Plus Podcast

3

Peter Drucker powiedział, że „mamy właśnie jeden z tych ważnych okresów historycznych występujących co dwieście, trzysta lat, kiedy przestajemy rozumieć świat, a przeszłość nie wystarcza do wyjaśnienia przyszłości”.

Czujemy, że stare metody i praktyki zarządzania przestają nam już wystarczać. „Przeszłość nie wystarcza do wyjaśnienia przyszłości”. Dzisiaj już żadna firma nie może pochwalić się tym, że jest taka sama jak dziesięć lat temu. Stabilność nie jest już dobrze postrzegana. Jest wyrazem stagnacji, a nie solidności.

Ciągłe, nieprzewidywalne, i często nagłe zmiany utrudniają życie niejednej organizacji. Współczesne firmy i pracujący w nich menedżerowie, próbują wdrażać różnego rodzaju plany naprawcze, które niestety bardzo często kończą się fiaskiem. I ciekawe są przyczyny tych niepowodzeń. Wiele opracowań stwierdza, że najczęściej wymienianym powodem porażek jest nieuwzględnianie w tych zmianach kultury organizacyjnej.

W dzisiejszej audycji będziemy rozmawiać właśnie na ten temat. Dowiecie się czym jest kultura organizacyjna, jaką rolę odgrywa w życiu firmy i dlaczego powinniśmy ją zmieniać. Z tej okazji, do programu zaprosiłem Jacka Wieczorka – agile coacha, konsultanta, praktyka – który na co dzień pomaga firmom wdrażać zwinne metody pracy. Jacek jest również autorem świeżo wydanej książki „Labirynty Scruma”, którą będziecie mogli w dzisiejszym odcinku wygrać.

Zapraszam przed głośniki! 😉

Konkurs

W dzisiejszej audycji są do wygrania aż 3 książki Labirynty Scruma, których autorem jest Jacek Wieczorek – gość dzisiejszego odcinka.

Na ponad 250 stronach Jacek opisuje, jak wykorzystać potencjał metody Scrum i jak uniknąć najczęstszych błędów. Zebrał esencję swojego doświadczenia oraz wiedzy, którą zdobył biorąc od wielu lat udział w zwinnych transformacjach dużych graczy na rynku. Bez względu, w jakiej jesteś aktualnie roli – jeśli pracujesz w Scrumie, znajdziesz w niej masę wiedzy do wykorzystania od zaraz.

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka napiszecie:

Czego szukasz w kulturze firmy w której pracujesz lub w której chciałbyś pracować?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy 3 najciekawsze odpowiedzi, których autorzy otrzymają nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (14 września) 2017 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy z Jackiem mocno kciuki i czekamy na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.