MP 018: O kobietach w IT rozmawiam z Kamilą Sidor, założycielką Geek Girls Carrots

Cykl: Podcast
5 października 2015
Menedżer Plus Podcast

2

W dzisiejszej audycji będzie bardzo kobieco. Będziemy rozmawiać o kobietach, które kochają nowe technologie.

W tym celu, do programu zaprosiłem Kamilę Sidor, współzałożycielkę i szefową, międzynarodowej już, organizacji Geek Girls Carrots, czyli po naszemu „Karotki”.

Kamila jest przedsiębiorcą społecznym, angażuje się w wiele inicjatyw, promujących kobiety w IT. Z ciekawostek dodam, że w 2011 roku współorganizowała pierwszy Startup Weekend w Polsce.

Zapraszam przed głośniki! 😉

Poradnikowo:

Dzisiaj w Poradnikowie chcę wam polecić bardzo prostą aplikację do zarządzania projektami i komunikacją w firmie. Aplikacja nazywa się Slack.

I trochę przypomina firmową wersję Twittera, ja przynajmniej miałem takie wrażenie, jak zacząłem z niej korzystać.

Każdy na przykład nowo utworzony kanał komunikacji w projekcie jest poprzedzony znaczkiem „#”. Także jeżeli w trakcie komunikacji chcecie o kimś wspomnieć, używacie „@” podobnie jak na Twitterze.

Aplikację można łatwo zintegrować z innymi dostępnymi narzędziami, takimi jak: Dropbox, Google Docs, Asana, czy na przykład Trello.

Slack daje wam możliwość tworzenia nieograniczonej liczby kanałów komunikacji. Mogą to być kanały ogólnie dostępne w firmie, lub kanały dedykowane tylko do realizacji konkretnych projektów. To wszystko zależy od was i potrzeb, które macie.

Oczywiście możecie też dowolnie zakładać sobie kanały prywatne i zapraszać do nich wybranych kolegów i koleżanki z zespołu.

No dobra. A ile to wszystko kosztuje? I tutaj mam dla was dobrą wiadomość. Bo wersja darmowa ogranicza się praktycznie tylko do ilości dostępnego miejsca (5GB) oraz liczby aplikacji, które możecie zintegrować. W wersji darmowej jest ich tylko pięć. Ale to, wbrew pozorom, wcale nie jest aż tak mało.

Zachęcam do wypróbowania! 😉

Link do aplikacji: Slack

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.