MP 018: O kobietach w IT rozmawiam z Kamilą Sidor, założycielką Geek Girls Carrots

Cykl: Podcast
5 października 2015
Menedżer Plus Podcast

2

W dzisiejszej audycji będzie bardzo kobieco. Będziemy rozmawiać o kobietach, które kochają nowe technologie.

W tym celu, do programu zaprosiłem Kamilę Sidor, współzałożycielkę i szefową, międzynarodowej już, organizacji Geek Girls Carrots, czyli po naszemu „Karotki”.

Kamila jest przedsiębiorcą społecznym, angażuje się w wiele inicjatyw, promujących kobiety w IT. Z ciekawostek dodam, że w 2011 roku współorganizowała pierwszy Startup Weekend w Polsce.

Zapraszam przed głośniki! 😉

Poradnikowo:

Dzisiaj w Poradnikowie chcę wam polecić bardzo prostą aplikację do zarządzania projektami i komunikacją w firmie. Aplikacja nazywa się Slack.

I trochę przypomina firmową wersję Twittera, ja przynajmniej miałem takie wrażenie, jak zacząłem z niej korzystać.

Każdy na przykład nowo utworzony kanał komunikacji w projekcie jest poprzedzony znaczkiem „#”. Także jeżeli w trakcie komunikacji chcecie o kimś wspomnieć, używacie „@” podobnie jak na Twitterze.

Aplikację można łatwo zintegrować z innymi dostępnymi narzędziami, takimi jak: Dropbox, Google Docs, Asana, czy na przykład Trello.

Slack daje wam możliwość tworzenia nieograniczonej liczby kanałów komunikacji. Mogą to być kanały ogólnie dostępne w firmie lub kanały dedykowane tylko do realizacji konkretnych projektów. To wszystko zależy od was i potrzeb, które macie.

Oczywiście możecie też dowolnie zakładać sobie kanały prywatne i zapraszać do nich wybranych kolegów i koleżanki z zespołu.

No dobra. A ile to wszystko kosztuje? I tutaj mam dla was dobrą wiadomość. Bo wersja darmowa ogranicza się praktycznie tylko do ilości dostępnego miejsca (5GB) oraz liczby aplikacji, które możecie zintegrować. W wersji darmowej jest ich tylko pięć. Ale to, wbrew pozorom, wcale nie jest aż tak mało.

Zachęcam do wypróbowania! 😉

Link do aplikacji: Slack

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.


Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.