MP 103: Networking od kuchni. Rozmawiam z Grzegorzem Turniakiem

Cykl: Podcast
22 kwietnia 2019
Menedżer Plus Podcast

4

Networking jest sztuką bycia z ludźmi i promowania ich osiągnięć. Tak twierdzi gość dzisiejszej audycji – Grzegorz Turniak, niekwestionowany król networkingu w Polsce. Bo w dzisiejszym turbulentnym świecie liczą się przede wszystkim odpowiednie kontakty. Bo dla ludzi, których znamy – jesteśmy w stanie zrobić dużo więcej. Bo są te relacje oparte na zaufaniu i wzajemnej sympatii. Mamy nadzieję, że inni zrobią dla nas dokładnie to samo. Odwdzięczą się. I na tym właśnie polega siła networkingu.

Networking pozwala na budowanie i utrzymywanie trwałych relacji w biznesie i nie tylko. Wpływa także na budowanie naszej osobistej marki. Im więcej mamy kontaktów, tym więcej ludzi dowiaduje się o naszych talentach, pasjach i umiejętnościach. Zwłaszcza dzisiaj, w dobie serwisów społecznościowych (Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram…), które ułatwiają to zadanie.

Jak wykorzystać networking, żeby stał się niezawodnym narzędziem w pracy współczesnych liderów? Jak rozwijać i pielęgnować takie relacje? Jakie są najczęściej popełniane błędy? O tym wszystkim rozmawiamy w dzisiejszym odcinku.

Zapraszam przed głośniki❗️😉🎧🎤

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy bardzo fajny konkurs. Do wygrania jest bezpłatna wejściówka na 5. edycję konferencji „LIGHT”, której podcast „Menedżer Plus” jest patronem medialnym.

Konferencja „LIGHT” jest przeznaczona dla liderów, szefów, przedsiębiorców i odbędzie się już niebawem – 13 maja, w pięknym nowoczesnym wnętrzu Opery Krakowskiej.

To jest SUPER WYDARZENIE do poćwiczenia zasad i wartości networkingu, o których dzisiaj rozmawialiśmy.

Wszystkie niezbędne szczegóły związane z tym wydarzeniem, program wystąpień, lista prelegentów – to wszystko znajdziecie na stronie konferencji: lightforleadership.com Jak się szybko zorientujecie – naprawdę warto tam być 🔥

Poniżej lista kilku osób, które na pewno warto posłuchać:

 • Na pewno jest nią Chia-Jung Tsay (UK), która zajmuje się ekonomią behawioralną (już od dłuższego czasu ostrzę sobie zęby na ten temat w podcaście – mega ciekawy temat)
 • Myślę że bardzo interesujące będzie też wystąpienie Jada Smith (USA), która jest wiceprezesem firmy APTIV (branża samochodów autonomicznych). Wiem od organizatorów, że Właśnie do Europy płyną piękne białe modele i jest duża szansa, że 13 maja zaparkują przed Operą. To będzie debiut w tej części Europy. Konkretnie chodzi o model pokazany w styczniu na TechCrunch. Przy okazji, APTIV jako organizacja idzie bardzo mocno w kierunku zwinności, może będzie okazja usłyszeć również i o tych doświadczeniach.
 • Czesław Lang (PL) – twórca największej imprezy sportowej w Polsce – Tour de Pologne.
 • No I last but not least… Chris Lowney (USA) – autor książki „Heroic Leadership”

Pełną listę prelegentów znajdziecie na stronie konferencji.

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

Jakiego lidera zabrałbyś na wyspę z grupą ocalonych rozbitków?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku. W piątek tradycyjnie, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Dla Fanów Scruma – Dwie grupy facebookowe

Chciałbym, żeby wszyscy fani zwinnego zarządzania mieli wspólne miejsce do szukania i uzyskiwania pomocy w zakresie codziennych scrumowych wyzwań, do wzajemnego pomagania sobie, inspiracji i motywowania.

 • Grupa SCRUM ASSISTANCE – tutaj zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pokonywaniem różnego rodzaju problemów w Scrumie.

 • Grupa COACHING W SCRUMIE – idealne miejsce dla wszystkich Scrum Masterów i liderów, którym zależy na rozwoju siebie i zespołów, z którymi pracują.

Jeżeli jesteś zainteresowany budowaniem takiej społeczności – bardzo zapraszam! Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie coś naprawdę fajnego i mega pomocnego w naszej codziennej pracy.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

 • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
 • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
 • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
 • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
 • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
 • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.