MP 022: Moda na start-upy | Zuzanna Stańska

Cykl: Podcast
16 listopada 2015
Menedżer Plus Podcast

2

Zakładanie start-upów stało się ostatnio bardzo modne. To, z jednej strony jest bardzo pozytywne, bo promuje ideę przedsiębiorczości wśród ludzi. Z drugiej strony, ta duża popularność start-upów, może sprawiać mylne wrażenie, że skoro wszyscy to robią, to nie może to wcale takie trudne. „Ja też mogę!”

Tymczasem, w praktyce, wielu młodym startup-owcom brakuje świadomości i wiedzy na temat prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Myślą, że sam pomysł na dobry produkt obroni się sam.

O tym jak to jest założyć startup, z jakimi wyzwaniami należy się mierzyć przy jego prowadzeniu, rozmawiam z Zuzą Stańską, założycielką Moiseum – start-upu, któremu się udało.

Zapraszam przed głośniki!

Poradnikowo:

Dzisiaj chciałem wam polecić aplikację DailyArt, której pomysłodawczynią jest gość dzisiejszej audycji Zuza Stańska.

DailyArt to aplikacja przeznaczona na iPhone’y, iPady i telefony z systemem Android, która, która codziennie publikuje jedno dzieło sztuki dawnej wraz z krótką ciekawostką na jego temat.

To coś dla tych, którzy nie mają czasu na zbyt częste wizyty w muzeach i tych, którzy chętnie odświeżyliby swoją wiedzę z zakresu sztuki.

Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć, dlaczego van Gogh obciął sobie ucho albo kim jest Dziewczyna z Perłą? Ta aplikacja jest dla was! 😉

DailyArt dostępne jest w dwóch wersjach – darmowej i PRO, która działa na iPadzie oraz została rozbudowana o możliwość wyszukiwania dzieł i dodania ich do ulubionych.

Pomożecie?

Daily Art ciągle się rozwija. Zuza i jej zespół chcieliby wdrożyć nową, lepszą wersję tej aplikacji na system iOS i Androida.

Żeby to jednak było możliwe, potrzebne są fundusze. Dokładnie $15.000 dolarów. W chwili obecnej udało im się uzbierać około $5.000 dolarów. A więc trochę jeszcze brakuje.

Gdyby ktoś z was chciał wspomóc realizację tego pomysłu, wszystkie szczegóły znajdziecie na tej stronie wraz z opisem planowanych funkcjonalności.

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do czytania.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.