MP 081: Jak zbudować wizjonerską i ponadczasową organizację? | Marek Śliboda

Cykl: Podcast
16 kwietnia 2018
Menedżer Plus Podcast

3

Marco, to nowoczesna i prężnie rozwijająca się firma, o płaskiej strukturze, której misją jest zmienić świat na lepsze poprzez produkty i usługi oraz działalność społeczną na rzecz lokalnej wspólnoty. Produkuje etykiety, uszczelki, podkładki i opakowania.

Firma Marco uznawana jest za jedną z wzorcowych firm nowej fali zarządzania w Polsce, określana przez niektórych jako największa turkusowa organizacja w kraju.

Buduję, nie niszczę.

Marek Śliboda

W firmie panuje zasada, że wszyscy zasługują na taki sam szacunek, mają takie same narzędzia, benefity, nagrody i prezenty. Na firmowym parkingu stoi luksusowy mercedes, który jest do dyspozycji każdego pracownika. Można nim pojechać do klienta, ale też wypożyczyć na weekendową wycieczkę z rodziną.

Gościem podcastu jest Marek Śliboda – założyciel i współwłaściciel firmy Marco.

Konkurs

W dzisiejszym odcinku przygotowaliśmy dla Was konkurs z bardzo nietypową nagrodą, której już teraz Wam bardzo zazdroszczę 🙂

Do wygrania jest 1-dzień w firmie Marco, połączony ze szkoleniem na temat budowania wizjonerskich i ponadczasowych organizacji.

Firma Marco uznawana jest za jedną z wzorcowych firm nowej fali zarządzania w Polsce, uchyli rąbka tajemnicy i podpowie zwycięzcy konkursu, jak zbudować takiej jakości organizację, na co zwrócić uwagę, z jakich narzędzi korzystać.

Nagroda w konkursie, to naprawdę świetna okazja, żeby zobaczyć jak firma Marco działa od środka, poznać ludzi, którzy tam pracuję, a także skorzystać z bogatego know-how tej organizacji.

Jeżeli jesteś pozytywnym idealistą zafascynowanym turkusowym zarządzaniem opartym na wartościach i pragniesz wdrożyć realną zmianę w swojej firmie, koniecznie weź udział w konkursie!

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

Jakie wartości powinien wyznawać lider turkusowej organizacji?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy jedną najciekawszą, a jej autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (19 kwietnia) 2018 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy mocno kciuki i czekamy na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Dla Fanów Scruma – Dwie grupy facebookowe

Chciałbym, żeby wszyscy fani zwinnego zarządzania mieli wspólne miejsce do szukania i uzyskiwania pomocy w zakresie codziennych scrumowych wyzwań, do wzajemnego pomagania sobie, inspiracji i motywowania.

 • Grupa SCRUM ASSISTANCE – tutaj zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pokonywaniem różnego rodzaju problemów w Scrumie.

 • Grupa COACHING W SCRUMIE – idealne miejsce dla wszystkich Scrum Masterów i liderów, którym zależy na rozwoju siebie i zespołów, z którymi pracują.

Jeżeli jesteś zainteresowany budowaniem takiej społeczności – bardzo zapraszam! Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie coś naprawdę fajnego i mega pomocnego w naszej codziennej pracy.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

 • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
 • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
 • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
 • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
 • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
 • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

 • youtube
 • spotify
 • apple
 • google
Komentarze są zamknięte.