MP 084: Kolory, czyli jak budować zwinne zespoły | Ewa Błaszczak

Cykl: Podcast
28 maja 2018
Menedżer Plus Podcast

4

Każdy z nas patrzy na świat, przez pryzmat różnego rodzaju „filtrów”. Dzięki nim, w określony sposób odbieramy naszą rzeczywistość, porządkujemy dane i poddajemy je ocenie. Do takich filtrów należą na przykład nasze zmysły. Albo codzienne doświadczenia. Takim filtrem jest też nasz system wartości.

Filtry powodują, że w umyśle każdego z nas powstaje trochę inny obraz rzeczywistości – inna mapa tego samego świata. A skoro każdy z nas ma inną mapę, to też inaczej się po niej porusza i dociera do swoich celów.

Każdy z nas patrzy na świat trochę z innej perspektywy. A to, z kolei powoduje, że każdy z nas ma inny styl zarządzania tą rzeczywistością. Carl Gustav Jung, który jest jednym z „bohaterów” dzisiejszego odcinka, zwykł mawiać:

„Świat nie istnieje takim jakim jest, ale takim jakim go spostrzegamy”. /C. Gustav Jung

W dzisiejszym odcinku będziemy rozmawiali o Modelu Kolorów Junga i jak można go wykorzystać do budowania zwinnych zespołów. Z tej okazji do programu zaprosiłem Ewę Błaszczak, której marzeniem jest, żeby każdy na świecie poznał Model Kolorów i dzięki temu – miał możliwość lepiej zrozumieć siebie i innych.

Uwaga! „Kolory są zaraźliwe” i nie ma na nie antidotum. Niech cię więc nie zdziwi, że kiedy zaczniesz je stosować w życiu, to już na dobre.

Ewa Błaszczak

W odcinku rozmawiamy o tym, jak wykorzystać koncepcję kolorów w procesie budowania zwinnych zespołów. Jak sobie „radzić” z różnymi kolorami w zespole? Jakie „mieszanki” kolorów są korzystne w zależności od projektu? Jaki kolor ma lider? Czym są toksyny komunikacyjne, które mogą „rozbić” zespół?

Zapraszam! Jak zwykle, czeka Was dużo praktycznej wiedzy i inspiracji! 😉

Konkurs

Tym razem do wygrania są aż dwie nagrody.

Pierwsza, to książka gościa dzisiejszej audycji – Ewy Błaszczak pt. „Kolory, czyli prosta instrukcja obsługi człowieka”. Książka jest doskonałym uzupełnieniem tematów, które poruszamy w dzisiejszej audycji.

Druga nagroda, to dostęp do testu online, który pokaże Ci jakie masz naturalne predyspozycje, jaki jest twój styl zachowań, jakie są twoje talenty. Test pozwala sprawdzić jakim „Kolorem” jesteś wg tzw. „Modelu Kolorów.”

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka opublikujecie Wasze odpowiedzi do następujących zadań. Ponieważ są dwie nagrody, przygotowaliśmy dwa zadania 🙂 Sami zdecydujcie, o którą nagrodę walczycie 😉

Co trzeba zrobić, żeby wygrać książkę?

Napisz wiersz opisujący Twój zespół biznesowy lub rodzinny, który będzie pokazywał, jakimi różnymi kolorami jesteście i jakie talenty z tego wypływają?

Co trzeba zrobić, żeby wygrać dostęp do testu online?

Napisz swoje przewidywanie co do tego, jakim jesteś kolorem i podaj 3 cechy, które to potwierdzą.

Z nadesłanych propozycji wybierzemy 2 najciekawsze odpowiedzi, których autorzy otrzymają obiecane nagrody.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (31 maja) 2018 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Dla Fanów Scruma – Dwie grupy facebookowe

Chciałbym, żeby wszyscy fani zwinnego zarządzania mieli wspólne miejsce do szukania i uzyskiwania pomocy w zakresie codziennych scrumowych wyzwań, do wzajemnego pomagania sobie, inspiracji i motywowania.

 • Grupa SCRUM ASSISTANCE – tutaj zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pokonywaniem różnego rodzaju problemów w Scrumie.

 • Grupa COACHING W SCRUMIE – idealne miejsce dla wszystkich Scrum Masterów i liderów, którym zależy na rozwoju siebie i zespołów, z którymi pracują.

Jeżeli jesteś zainteresowany budowaniem takiej społeczności – bardzo zapraszam! Mam nadzieję, że stworzymy wspólnie coś naprawdę fajnego i mega pomocnego w naszej codziennej pracy.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

 • Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
 • W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
 • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
 • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

 • Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
 • Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
 • Kliknij „Write a review”

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

 • youtube
 • spotify
 • apple
 • google
Komentarze są zamknięte.