MP 084: Kolory, czyli jak budować zwinne zespoły

Cykl: Podcast
28 maja 2018
Menedżer Plus Podcast

3

Każdy z nas patrzy na świat, przez pryzmat różnego rodzaju „filtrów”. Dzięki nim, w określony sposób odbieramy naszą rzeczywistość, porządkujemy dane i poddajemy je ocenie. Do takich filtrów należą na przykład nasze zmysły. Albo codzienne doświadczenia. Takim filtrem jest też nasz system wartości.

Filtry powodują, że w umyśle każdego z nas powstaje trochę inny obraz rzeczywistości – inna mapa tego samego świata. A skoro każdy z nas ma inną mapę, to też inaczej się po niej porusza i dociera do swoich celów.

Każdy z nas patrzy na świat trochę z innej perspektywy. A to, z kolei powoduje, że każdy z nas ma inny styl zarządzania tą rzeczywistością. Carl Gustav Jung, który jest jednym z „bohaterów” dzisiejszego odcinka, zwykł mawiać:

„Świat nie istnieje takim jakim jest, ale takim jakim go spostrzegamy”. /C. Gustav Jung

W dzisiejszym odcinku będziemy rozmawiali o Modelu Kolorów Junga i jak można go wykorzystać do budowania zwinnych zespołów. Z tej okazji do programu zaprosiłem Ewę Błaszczak, której marzeniem jest, żeby każdy na świecie poznał Model Kolorów i dzięki temu – miał możliwość lepiej zrozumieć siebie i innych.

Uwaga! „Kolory są zaraźliwe” i nie ma na nie antidotum. Niech cię więc nie zdziwi, że kiedy zaczniesz je stosować w życiu, to już na dobre.

Ewa Błaszczak

W odcinku rozmawiamy o tym, jak wykorzystać koncepcję kolorów w procesie budowania zwinnych zespołów. Jak sobie „radzić” z różnymi kolorami w zespole? Jakie „mieszanki” kolorów są korzystne w zależności od projektu? Jaki kolor ma lider? Czym są toksyny komunikacyjne, które mogą „rozbić” zespół?

Zapraszam! Jak zwykle, czeka Was dużo praktycznej wiedzy i inspiracji! 😉

Konkurs

Tym razem do wygrania są aż dwie nagrody.

Pierwsza, to książka gościa dzisiejszej audycji – Ewy Błaszczak pt. „Kolory, czyli prosta instrukcja obsługi człowieka”. Książka jest doskonałym uzupełnieniem tematów, które poruszamy w dzisiejszej audycji.

Druga nagroda, to dostęp do testu online, który pokaże Ci jakie masz naturalne predyspozycje, jaki jest twój styl zachowań, jakie są twoje talenty. Test pozwala sprawdzić jakim „Kolorem” jesteś wg tzw. „Modelu Kolorów.”

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka opublikujecie Wasze odpowiedzi do następujących zadań. Ponieważ są dwie nagrody, przygotowaliśmy dwa zadania 🙂 Sami zdecydujcie, o którą nagrodę walczycie 😉

Co trzeba zrobić, żeby wygrać książkę?

Napisz wiersz opisujący Twój zespół biznesowy lub rodzinny, który będzie pokazywał, jakimi różnymi kolorami jesteście i jakie talenty z tego wypływają?

Co trzeba zrobić, żeby wygrać dostęp do testu online?

Napisz swoje przewidywanie co do tego, jakim jesteś kolorem i podaj 3 cechy, które to potwierdzą.

Z nadesłanych propozycji wybierzemy 2 najciekawsze odpowiedzi, których autorzy otrzymają obiecane nagrody.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do czwartku (31 maja) 2018 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.