MP 172: Intuicja – wewnętrzny GPS lidera | dr Matylda Gerber

Cykl: Podcast
2 maja 2022
Menedżer Plus Podcast

1

Z intuicją w biznesie, to jest trudny orzech do zgryzienia. Bo nie do końca wiadomo, co o niej sądzić. Pomaga w procesie podejmowania decyzji, czy może wręcz przeciwnie – zwodzi liderów i prowadzi ich na manowce?

Kiedy lepiej oprzeć się na twardych danych liczbowych i faktach, a kiedy robić to, co po prostu uważamy za słuszne?

W biznesie, właściwie do końca lat 70. XX wieku królowało stanowisko analityczne, które praktycznie odrzucało myślenie intuicyjne.

Dzisiaj żyjemy w świecie o dużej złożoności, niejednoznaczności, niepewności i zmienności. W rezultacie – liczba czynników, które wpływają na nasze organizacje i zespoły – stała się ogromna i trudna do ogarnięcia. Wydaje się, że proces decyzyjny jest trudniejszy niż kiedykolwiek.

Czy intuicja może nam to wszystko jakoś ułatwić?

Gościem dzisiejszego odcinka jest dr Matylda Gerber – naukowiec i muzyk. Zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami intuicji. Otrzymała nagrodę im. Gary’ego A. Kleina za największy wpływ w rozwój teorii NDM (Naturalistic Decision Making) zajmującej się badaniem roli intuicji w podejmowaniu decyzji.

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.