MP 036: Głaskologia, czyli jak motywować pracowników | Miłosz Brzeziński

Cykl: Podcast
23 maja 2016
Menedżer Plus Podcast

4

Odpowiednia motywacja napędza świat, w którym żyjemy. Dzięki niej chce nam się rano wstawać z łóżka, biec jak na skrzydłach do pracy, tam realizować różnego rodzaju zadania i projekty, a potem wrócić do domu i mieć poczucie dobrze spełnionego dnia.

No właśnie. Ale cały problem z tymi skrzydłami…

Jak sprawić, żeby pracownikom chciało się chcieć? Jak ich motywować? Jakie techniki najbardziej się sprawdzają? Czy filozofia kija i marchewki faktycznie działa? Kiedy pieniądze motywują, a kiedy nie? Co z pokoleniem millenialsów?

W dzisiejszym odcinku rozmawiam z Miłoszem Brzezińskim, konsultantem, coachem i trenerem, autorem kilku książek dotyczących wdrażania zmian w środowisku pracy i w domu, polecam je wszystkie bez wyjątku, w tym także najnowszą książkę, której premiera miała miejsce kilka dni temu Wy wszyscy moi Ja.

Mimo, że odcinek w całości poświęcony jest motywacji, to w trakcie naszej rozmowy przewijają się również takie tematy jak zarządzania firmą, budowanie efektywnych zespołów, rekrutacja – co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym 🙂

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Do wygrania jest najnowsza książka Miłosz Brzezińskiego Wy wszyscy moi Ja.

Najnowsza książka Miłosza Brzezińskiego "Wy wszyscy moi Ja"
Najnowsza książka Miłosza Brzezińskiego „Wy wszyscy moi Ja”

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka napiszecie:

Co Was motywuje, jak Wam się nie chce?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, której autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do 26 maja (czwartek) 2016 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłoszę wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Poradnikowo

Dzisiaj w Poradnikowie chciałem Wam szczerze polecić pierwszą i jedyną taką w Polsce konferencję Firma z duszą.

Wydarzenie odbędzie się w 16 czerwca, w Warszawie w Filharmonii Narodowej i dedykowane jest dla wszystkich tych osób, które chcą tworzyć i rozwijać nowe pokolenie firm i organizacji „pozwalających leczyć świat z ran współczesności” – jak mówi Frederic Laloux, autor książki Pracować inaczej.

Ja szczególnie polecam wystąpienie pana Jeana-Francois Zobrista, byłego Dyrektora Generalnego firmy Favi – francuskiej odlewni mosiądzu, która dostarcza części do różnych firm samochodowych.

Zobrist, który w 1983 roku został CEO firmy i funkcję tę pełnił do momentu odejścia na emeryturę w 2009 roku, w przeciągu dwóch lat wprowadził zupełnie nowy system zarządzania firmą. Jego nowatorskie podejście opierało się na dwóch zasadniczych założeniach: „człowiek z natury jest dobry” i „klienta trzeba polubić”.

Zmiany, które Zobrist wprowadził w Favi, były na wskroś rewolucyjne. Firma w 100% opierała się na idei samozarządzania. Stworzono interdyscyplinarne zespoły, zwane „minifabrykami”. Każdy z nich liczył od 15 do 35 osób.

Zamknięto wszystkie dawne działy kadr, planowania, harmonogramowania, dział techniczny, produkcji IT i zaopatrzenia. Ich zadania zostały przejęte przez operatorów w zespołach, które same rekrutują swoich pracowników, same robią zakupy, planują i ustalają harmonogramy. Co ciekawe, również pion sprzedaży zostały rozwiązany. Opiekun klienta został włączony do zespołu.

I takich firm jest więcej. Na konferencji będziecie mieli okazję posłuchać praktyków, którzy opowiedzą wam, jak wygląda praca w takich organizacjach. Pełna Moc Inspiracji! 😉

Dodatkowo, zapraszam do wysłuchania mojej krótkiej rozmowy z Żanetą Poirieux z Human Integral Institute, w której pojawi się trochę więcej szczegółów o konferencji.

Materiały do audycji:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.