MP 036: Głaskologia, czyli jak motywować pracowników

Cykl: Podcast
23 maja 2016
Menedżer Plus Podcast

4

Odpowiednia motywacja napędza świat, w którym żyjemy. Dzięki niej chce nam się rano wstawać z łóżka, biec jak na skrzydłach do pracy, tam realizować różnego rodzaju zadania i projekty, a potem wrócić do domu i mieć poczucie dobrze spełnionego dnia.

No właśnie. Ale cały problem z tymi skrzydłami…

Jak sprawić, żeby pracownikom chciało się chcieć? Jak ich motywować? Jakie techniki najbardziej się sprawdzają? Czy filozofia kija i marchewki faktycznie działa? Kiedy pieniądze motywują, a kiedy nie? Co z pokoleniem millenialsów?

W dzisiejszym odcinku rozmawiam z Miłoszem Brzezińskim, konsultantem, coachem i trenerem, autorem kilku książek dotyczących wdrażania zmian w środowisku pracy i w domu, polecam je wszystkie bez wyjątku, w tym także najnowszą książkę, której premiera miała miejsce kilka dni temu Wy wszyscy moi Ja.

Mimo, że odcinek w całości poświęcony jest motywacji, to w trakcie naszej rozmowy przewijają się również takie tematy jak zarządzania firmą, budowanie efektywnych zespołów, rekrutacja – co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym 🙂

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Do wygrania jest najnowsza książka Miłosz Brzezińskiego Wy wszyscy moi Ja.

Najnowsza książka Miłosza Brzezińskiego "Wy wszyscy moi Ja"
Najnowsza książka Miłosza Brzezińskiego „Wy wszyscy moi Ja”

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka napiszecie:

Co Was motywuje, jak Wam się nie chce?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy najciekawszą, której autor otrzyma nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa do 26 maja (czwartek) 2016 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłoszę wyniki!

Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!

Poradnikowo

Dzisiaj w Poradnikowie chciałem Wam szczerze polecić pierwszą i jedyną taką w Polsce konferencję Firma z duszą.

Wydarzenie odbędzie się w 16 czerwca, w Warszawie w Filharmonii Narodowej i dedykowane jest dla wszystkich tych osób, które chcą tworzyć i rozwijać nowe pokolenie firm i organizacji „pozwalających leczyć świat z ran współczesności” – jak mówi Frederic Laloux, autor książki Pracować inaczej.

Ja szczególnie polecam wystąpienie pana Jeana-Francois Zobrista, byłego Dyrektora Generalnego firmy Favi – francuskiej odlewni mosiądzu, która dostarcza części do różnych firm samochodowych.

Zobrist, który w 1983 roku został CEO firmy i funkcję tę pełnił do momentu odejścia na emeryturę w 2009 roku, w przeciągu dwóch lat wprowadził zupełnie nowy system zarządzania firmą. Jego nowatorskie podejście opierało się na dwóch zasadniczych założeniach: „człowiek z natury jest dobry” i „klienta trzeba polubić”.

Zmiany, które Zobrist wprowadził w Favi, były na wskroś rewolucyjne. Firma w 100% opierała się na idei samozarządzania. Stworzono interdyscyplinarne zespoły, zwane „minifabrykami”. Każdy z nich liczył od 15 do 35 osób.

Zamknięto wszystkie dawne działy kadr, planowania, harmonogramowania, dział techniczny, produkcji IT i zaopatrzenia. Ich zadania zostały przejęte przez operatorów w zespołach, które same rekrutują swoich pracowników, same robią zakupy, planują i ustalają harmonogramy. Co ciekawe, również pion sprzedaży zostały rozwiązany. Opiekun klienta został włączony do zespołu.

I takich firm jest więcej. Na konferencji będziecie mieli okazję posłuchać praktyków, którzy opowiedzą wam, jak wygląda praca w takich organizacjach. Pełna Moc Inspiracji! 😉

Dodatkowo, zapraszam do wysłuchania mojej krótkiej rozmowy z Żanetą Poirieux z Human Integral Institute, w której pojawi się trochę więcej szczegółów o konferencji.

Materiały do audycji:

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.


Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.