
Podcast: Play in new window | Download | Embed
Subscribe: Apple Podcasts | Android | RSS
3
Polskie firmy, rekruterzy i menedżerowie nie dbają o doświadczenia kandydatów. Jak pokazują badania, 8 na 10 kandydatów uważa, że nikt nie zapoznał się z ich dokumentami aplikacyjnymi. Tylko 18% kandydatów otrzymało kiedykolwiek informację zwrotną nt. powodów odrzucenia ich kandydatury (chciałoby ją otrzymać 81%). 1 na 2 kandydatów uważa, że obietnice składane przez pracodawców w procesach rekrutacyjnych nie znajduje pokrycia w rzeczywistości.
W dzisiejszym odcinku będziemy rozmawiali o tym, co pracodawcy mogą zrobić, żeby budować pozytywne doświadczenia kandydatów w polskich procesach rekrutacyjnych.
Z tej okazji do programu zaprosiłem Maję Gojtowską, która wierzy, że każda firma powinna traktować swoich kandydatów i pracowników przynajmniej tak dobrze jak klientów.
Zapraszam przed głośniki! 🎤🎧🚀
Konkurs
W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was mały konkurs. Do wygrania są 2 egzemplarze książka Maji Gojtowskiej pt. „Candidate Experience. Jeszcze kandydat czy już klient?”
Jest to pierwsza w Polsce książka poświęcona w całości budowie doświadczeń kandydatów w procesach rekrutacyjnych!
Co trzeba zrobić, żeby wygrać?
Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka opiszecie pozytywne doświadczenie związane z procesem rekrutacji.
Opisz swoje pozytywne doświadczenie związane z procesem rekrutacji.
Z nadesłanych propozycji wybierzemy 2 najciekawsze, a jej autorzy otrzymają nagrodę.
Czas trwania konkursu
Konkurs potrwa do czwartku (28 listopada) 2019 roku. W piątek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!
Trzymamy kciuki i czekam na Wasze odpowiedzi!
Materiały do audycji:
- gojtowska.com
- Duńska firma KMD została wyróżniona za innowacyjną rekrutację pracowników w Polsce
- Magdalena Tuchowska, Mała zmiana, duży efekt. O budowaniu relacji w rekrutacji
- Koalicja na rzecz Przyjaznej Rekrutacji
- Raport Candidate Experience w Polsce 2019
- Piotr Fijałkowski, Specjalistka od rekrutowania informatyków zaczęła od ujawnienia pensji w firmie na stronie internetowej
- BeeTalents.com – agencja wspierająca Rekrutację IT oraz procesy HR
- Rekrutacja Nowej Generacji – Praca napędzana radością
- GoWork.pl – serwis, w którym możesz znaleźć oferty pracy oraz opinie o pracodawcach
- Muzyka, którą wykorzystałem podczas audycji:
- MUNCHKIN STUDIOS, Human Cannonball (2019)
Zwinne Szkolenia
Zwinne szkolenia, to intensywny program z obszaru zwinnego zarządzania i przywództwa, w którym oprócz dużej dawki wiedzy praktycznej, bardzo mocno stawiamy na ćwiczenia i pogłębiony rozwój naszych uczestników.
Uczymy zwinnych metod pracy, wspieramy Scrum Masterów i Agile Coachów, dajemy narzędzia do budowania i rozwijania zwinnych zespołów, pomagamy zwinnym liderom zmieniać świat zarządzania.
Daj znać, jeżeli chcesz się z nami „warsztatować”.
Oceń podcast w iTunes
Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:
- Wyszukaj podcast „Menedżer Plus” w aplikacji
- W sekcji „Programy” kliknij „Menedżer Plus”
- Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
- Kliknij w link „Napisz recenzję”
Jeżeli korzystasz ze Stitchera:
- Wejdź na stronę menedżerplus/stitcher
- Przewiń stronę w dół, aż zobaczysz okno „Show Ratings and Reviews”
- Kliknij „Write a review”
Masz pytanie? Zostaw wiadomość!
Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.
Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.
Zostaw komentarz
Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.