MP 042: Clipsterem być, czyli życie cyfrowego nomada

Cykl: Podcast
15 sierpnia 2016
Menedżer Plus Podcast

3

Jak po raz pierwszy usłyszałem o tej inicjatywie, to od razu pomyślałem sobie, że muszę wam o tym opowiedzieć. Bo naprawdę jest się czym chwalić.

Gdański Clipster… to w dużym uproszczeniu „akademik” dla osób, które myślą o założeniu swojego biznesu. Mają pomysł, ale nie wiedzą, co z nim dalej zrobić. Jak ruszyć z miejsca.

Clipster oferuje takim osobom dach nad głową, wspólną przestrzeń biurową, a także bogaty program wsparcia w postaci szkoleń i opieki doświadczonych tutorów.

O tym, jak wygląda życie w Clipsterze rozmawiam dzisiaj aż z trzema osobami: Kingą Kuczyńską (Gdański Inkubator Przedsiębiorczości), Anią Derdą (Menedżer Miejsca) i Jakubem Tomaszewskim (mieszkaniec Clipstera).

Bardzo was zapraszam do wysłuchania tej rozmowy.

Poradnikowo

Pamiętacie jak to jest, kiedy się nudzicie? Dzisiaj nuda zdarza nam się bardzo rzadko.

Nie tak dawno temu, jak czekaliśmy na pociąg albo staliśmy w kolejce do lekarza – po prostu gapiliśmy się gdzieś przed siebie, czasem z uczuciem niemiłosiernej nudy. A dzisiaj już nam się to praktycznie nie zdarza.

Ostatnio czekałem na samolot, który miał duże opóźnienie i obserwowałem ludzi, którzy razem ze mną czekali w kolejce. No, i prawie każdy wpatrywał się w swojego smartfona, czytał artykuły, wysyłał sms-y. Mam takie wrażenie, że trochę boimy się być sami ze sobą. Bez żadnych zagłuszaczy, przeszkadzajek.

Dzisiaj w Poradnikowie chciałem was zachęcić do tego, żeby od czasu do oderwać się od tego wszystkiego, znaleźć czas dla siebie i, najzwyczajniej w świecie – trochę się ponudzić.

Bo przez to, że ciągle staramy się być czymś zajęci, tracimy czas, który kiedyś poświęcaliśmy na myślenie, autorefleksję i przetwarzanie informacji.

A im szybciej będziemy żyli, im bardziej będziemy zajęci, tym więcej czasu będziemy potrzebowali na myślenie.

Dlatego chciałem wam zaproponować praktykę, którą sam kiedyś podpatrzyłem u Jeffa Weinera, CEO firmy LinkedIn.

Zaplanujcie w swoich kalendarzach czas, w którym nie będziecie nic specjalnego robić. Wiem, jak kosmicznie to brzmi, szczególnie jeżeli czytają to menedżerowie, których kalendarz od rana do wieczora po brzegi wypełniony jest różnymi spotkaniami.

Zaplanujcie sobie moment oddechu. To może być pół godziny, godzina. Szybko zobaczycie, jak zbawienne ma to dla waszego życia skutki.
Jeff Weiner opowiadał, że na początku myślał, że jest to po prostu strata czasu, jakaś fanaberia. Ale później się przekonał, że jest to jego najważniejsze narzędzie do zwiększania produktywności.

Mam nadzieję, że ta praktyka pozwoli wam trochę zwolnić i się ponudzić. A jako lekturę uzupełniającą do dzisiejszego odcinka Poradnikowa polecam Wam książkę Toma Hodkinsona Jak być leniwym.

Materiały do audycji:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.