MP 115: 6 kapeluszy Scrum Mastera

Cykl: Podcast
30 grudnia 2019
Menedżer Plus Podcast

4

Scrum Mastera, która jest jedną z 3 ról w Scrumie, która jest dzisiaj jedną z bardziej popularnych metod organizacji pracy zespołów, które pracują nad rozwojem swoich produktów.

Tytuł odcinka bardzo mocno nawiązuje do słynnej książki Six Thinking Hats Edwarda de Bono, w której autor pokazuje nam jak uwolnić nasz umysł od sztampowego myślenia. Ja przyjąłem podobną strategię 😊 Opowiem Wam o sześciu podstawowych „kapeluszach”, które Scrum Master zakłada w swojej codziennej pracy – w zależności od potrzeb i sytuacji. Niesztampowo!

Zapraszam przed głośniki! 🎧🎤🚀

mariuszchrapko.com

Konkurs

W dzisiejszej audycji przygotowaliśmy dla Was super konkurs konkurs. Do wygrania są DWIE WEJŚCIÓWKI na konferencję YOU CANNOT NOT DESIGN, która odbędzie się w dniach 16-17 stycznia 2020, w Poznaniu.

Konferencja YOU CANNOT NOT DESIGN jest pierwszą w Polsce konferencją poświęconą tematyce innowacyjnego projektowania. Pojawią się tam tematy – jak dla mnie – bardzo odświeżające i wentylujące myślenie. Naprawdę program kusi! Czeka Was duża różnorodność ścieżek i sposobów myślenia!

Organizatorem konferencji jest firma Concordia Design, o której wspominaliśmy w dwóch odcinkach podcastu „Menedżer Plus” – z Piotrem Voelkelem (jeden z topowych odcinków „Menedżera Plus” ever) i z Sylwią Hull, która opowiadała o tym, jak wyciągnąć zespół w kosmos (nasza rozmowa była najczęściej słuchanym odcinkiem podcastu w 2019 w Spotify).

Warto dodać, że agenda konferencji YOU CANNOT NOT DESIGN jest ułożona zgodnie z fazami procesu projektowego, czyli każdy moduł będzie dotyczył jednego z ważnych etapów tego procesu.

Z wystąpień, których warto posłuchać na pewno polecam Wam szczególnie temat budowania zespołu, kwestia różnorodności – o tym będą opowiadać Edyta Paul i Piotr Voelkel. Będzie też wykład Zuzy Skalskiej o trendach, które mają wpływ na nasz biznes.

Do tych wystąpień dorzucę jeszcze prelekcję Alain Heureux (YRE)– który opowie o swoich doświadczeniach wokół kreowaniu środowiska umożliwiającego tworzenie innowacji.

No i będę również ja 😉 Pojawię się w dniu drugim, w tzw. Strefie Doświadczeń z wykładem na temat zwinnych metod pracy i jak można je wykorzystać do pracy w zespołach niekoniecznie związanych z branżą IT.

W imieniu Organizatorów, bardzo serdecznie zapraszam! 🚀

scrum

Co trzeba zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy, że w komentarzach do dzisiejszego odcinka odpowiecie na następujące pytanie:

Co według Ciebie jest najważniejsze przy wdrażaniu innowacji – wymień 3 wskazówki?

Z nadesłanych propozycji wybierzemy dwie najciekawsze odpowiedzi, a jej autorzy otrzymają nagrodę.

Czas trwania konkursu

Konkurs potrwa wyjątkowo do niedzieli (5 stycznia) 2019 roku. W poniedziałek, w komentarzu do tego wpisu ogłosimy wyniki!

Trzymamy kciuki i czekamy na Wasze odpowiedzi!

Materiały do audycji:

Zwinne Szkolenia

Zwinne szkolenia, to intensywny program z obszaru zwinnego zarządzania i przywództwa, w którym oprócz dużej dawki wiedzy praktycznej, bardzo mocno stawiamy na ćwiczenia i pogłębiony rozwój naszych uczestników.

Uczymy zwinnych metod pracy, wspieramy Scrum Masterów i Agile Coachów, dajemy narzędzia do budowania i rozwijania zwinnych zespołów, pomagamy zwinnym liderom zmieniać świat zarządzania.

Daj znać, jeżeli chcesz się z nami „warsztatować”.

zwinneszkolenia.pl

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.