MP 009: 12 pułapek zwinnej transformacji

Cykl: Podcast
29 maja 2015
Menedżer Plus Podcast

2

W Polskich firmach IT jest jest dzisiaj prawdziwy boom na agile. Przy czym agile, głównie utożsamiany jest ze Scrumem. Można mówić o pewnej modzie na zwinność.

Tymczasem, jeszcze kilka lat temu, nikomu nawet przez głowę nie przeszło, że Scrum zacznie zataczać tak szerokie kręgi.

Początkowo była to metoda „garażowa” – stosowana w niewielkich przedsięwzięciach. Jeden, kilkuosobowy zespół. Jeden, bardzo jednorodny produkt.

A dzisiaj? Scrum wszedł na „salony” wielkich organizacji, które rozwijają bardzo złożone i różnorodne produkty, nad którymi pracują dziesiątki zespołów projektowych, często rozproszonych; w których istnieje określony świat procesów i regulacji.

Jak sobie z tym radzić?

Wdrożenia metod agile prowadziłem już w blisko pięćdziesięciu firmach. Przez ostatnie kilka lat, były to głównie duże korporacje.

W dzisiejszej audycji opowiem wam o 12 najbardziej typowych pułapkach, związanych z wdrożeniem agile w firmie.

Zapraszam do mojego słuchowiska!

Poradnikowo:

Język angielski jest dzisiaj drugim językiem w naszych organizacjach, a nierzadko i pierwszym.

Dzisiaj mam coś dla osób, które piszą po angielsku. Ostatnio trafiłem na serwis „Grammarly”, który sprawi, że wasze angielskie teksty, wystrzelą w kosmos, wzniosą się na zupełnie inny poziom doskonałości.

Grammarly potrafi znaleźć do 10 razy więcej błędów w pisowni niż edytor tekstu.

Niesamowitą zaletą tego narzędzia jest to,że potrafi wyłapać błędy kontekstowe. Jest to bardzo przydatna rzecz, zwłaszcza jeżeli nie wiecie, czy dane słowo występuję w określonym kontekście.

Oczywiście nie muszę mówić, że ma piękny interfejs. 😉

Link do aplikacji: Grammarly

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.