MP 009: 12 pułapek zwinnej transformacji

Cykl: Podcast
29 maja 2015
Menedżer Plus Podcast

2

W Polskich firmach IT jest jest dzisiaj prawdziwy boom na agile. Przy czym agile, głównie utożsamiany jest ze Scrumem. Można mówić o pewnej modzie na zwinność.

Tymczasem, jeszcze kilka lat temu, nikomu nawet przez głowę nie przeszło, że Scrum zacznie zataczać tak szerokie kręgi.

Początkowo była to metoda „garażowa” – stosowana w niewielkich przedsięwzięciach. Jeden, kilkuosobowy zespół. Jeden, bardzo jednorodny produkt.

A dzisiaj? Scrum wszedł na „salony” wielkich organizacji, które rozwijają bardzo złożone i różnorodne produkty, nad którymi pracują dziesiątki zespołów projektowych, często rozproszonych; w których istnieje określony świat procesów i regulacji.

Jak sobie z tym radzić?

Wdrożenia metod agile prowadziłem już w blisko pięćdziesięciu firmach. Przez ostatnie kilka lat, były to głównie duże korporacje.

W dzisiejszej audycji opowiem wam o 12 najbardziej typowych pułapkach, związanych z wdrożeniem agile w firmie.

Zapraszam do mojego słuchowiska!

Poradnikowo:

Język angielski jest dzisiaj drugim językiem w naszych organizacjach, a nierzadko i pierwszym.

Dzisiaj mam coś dla osób, które piszą po angielsku. Ostatnio trafiłem na serwis „Grammarly”, który sprawi, że wasze angielskie teksty, wystrzelą w kosmos, wzniosą się na zupełnie inny poziom doskonałości.

Grammarly potrafi znaleźć do 10 razy więcej błędów w pisowni niż edytor tekstu.

Niesamowitą zaletą tego narzędzia jest to,że potrafi wyłapać błędy kontekstowe. Jest to bardzo przydatna rzecz, zwłaszcza jeżeli nie wiecie, czy dane słowo występuję w określonym kontekście.

Oczywiście nie muszę mówić, że ma piękny interfejs. 😉

Link do aplikacji: Grammarly

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na Patronite!

mariuszchrapko.com

Oceń podcast

Jesteś tu jeszcze? Zaczekaj chwilę. Mam ogromną prośbę.

Algorytmy i sztuczna inteligencja mają co raz większy wpływ na nasze działania w sieci. Nie inaczej jest z podcastami. Jeśli ten odcinek przypadł Ci do gustu, oceń go proszę w swojej ulubionej aplikacji, której używasz do słuchania podcastów (Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts itp.).

Zajmie Ci to kilka chwil, a dzięki temu Menedżer Plus będzie mógł częściej pojawiać się w wynikach wyszukiwania i propozycjach dla nowych słuchaczy. Bardzo mi na tym zależy, bo w ten sposób społeczność zwinnych liderów będzie rosła w siłę! 💪💪💪

Wspólnie tworzymy liderów na zwinne czasy 🙌

Porozmawiajmy!

Jeżeli chcesz porozmawiać ze mną na temat z dzisiejszego odcinka, masz pomysł, kto powinien zostać gościem kolejnej audycji lub po prostu chcesz mnie lepiej poznać, napisz do mnie maila na podcast@mariuszchrapko.com.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google
Komentarze są zamknięte.