MP 056: Niezapracowani, czyli jak odzyskać wolny czas i zbudować biznes marzeń | Filip Nowicki

Cykl: Podcast
6 lutego 2017
Menedżer Plus Podcast

3

„Mamy tylko jedno życie i szkoda spędzić je za biurkiem” – tak mówi Filip Nowicki, który jest gościem dzisiejszem audycji.

Na Filipa, a tak naprawdę na jego książkę, natknąłem się zupełnie przypadkowo. Byłem w księgarni Naukowej, na ul. Podwale 6, w Krakowie i szukałem jakichś ciekawych inspiracji do podcastu.

Na jednej z półek natknąłem się na niewielką, żółtą książeczkę, która miała dość intrygujący tytuł: Niezapracowani. Zacząłem ją szybko przeglądać i, jak zwykle w takich momentach, pomyślałem sobie, że fajnie by było jej autora zaprosić do podcastu.

I tak, mniej więcej, doszło do powstania tej rozmowy.

Filip Nowicki, gość dzisiejszego odcinka – przez kilkanaście lat pracował w branży wydawniczej. Był prezesem Wydawnictwa Wiedza i Praktyka. Najciekawsze chyba jednak w tym wszystkim jest to, że tak sobie zorganizował pracę, że chociaż pracował tylko 2 godziny dziennie, to firma co roku generowała zyski. Była na liście 10 największych wydawnictw w Polsce, a roczna sprzedaż urosła z 40 do 80 mln.

Więcej szczegółów nie zdradzam i zapraszam przed głośniki! 😉

Poradnikowo

Dzisiejsze i kolejne odcinki Poradnikowa będą dość wyjątkowe. Pojawi się w nich Gość Specjalny – Dominik Juszczyk, który opowie Wam o 4. filarach produktywności. Dominik, na co dzień prowadzi bloga Near Perfect Performance oraz podcast Z pasją o mocnych stronach.

npp-podcast-e1472916404421

Dominik był gościem 30. odcinka podcastu Menedżer Plus, w którym rozmawialiśmy o Strengthsfinder 2.0 i skupianiu się na swoich mocnych stronach. Dzisiaj opowie Wam o 4 podstawowych elementach systemu produktywności, który sam konsekwentnie stosuje.

Ruszamy? 🙂

Filar 1 – Zapisywanie na jednej liście

Jedna lista

Jak często mówicie sobie „zapamiętam to zadanie”, „będę o tym pamiętała”? Wiele osób właśnie w ten sposób próbuje zarządzać swoimi zadaniami. Niestety to sprawia, że po pierwsze zadania są zapominane, a po drugie jesteśmy zmęczeni, bo podświadomie skupiamy się nad tym, żeby je wszystkie zapamiętać. A to z kolei sprawia, że wzrasta nasz poziom stresu.

Prostym remedium na to jest zapisywanie zadań na liście. Dobra lista zadań spełnia kilka założeń:

  • jest jedna – po to, aby móc zobaczyć, ile tak naprawdę zadań macie „na sobie”, i po to aby zawsze wiedzieć, gdzie dane zadanie zapisać
  • macie łatwy sposób filtrowania zadań prywatnych, zawodowych, związanych z komunikacją itd.
  • jest w formie, która Wam najbardziej odpowiada. Może to być lista w telefonie, notatniku, aplikacji. Forma jest dowolna, tak długo, jak tylko się sprawdza 🙂

Zapisujcie zadania i dzięki temu oszczędzajcie swoją energię i zmniejszajcie swój poziom stresu!

Kolejny filar – już w następnym odcinku Poradnikowa. Zapraszam! 😉

Materiały, o których wspominałem podczas audycji:

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli podobał Wam się podcast, będę Wam bardzo wdzięczny za zostawienie oceny w iTunes. Każda gwiazdka, którą tam zostawicie przyczyni się do jego popularyzacji i docierania do nowych odbiorców.

Masz pytanie? Zostaw wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Menedżer Plus” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeżeli chodzą Wam po głowie jakieś pytania lub ciekawe tematy, zostawcie wiadomość głosową. Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że macie podpięty mikrofon i klikniecie tutaj. Uwaga! Maksymalna długość nagrania wynosi 90 sekund.

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Transkrypt podcastu

Kliknij tutaj, żeby pobrać podcast w wersji do poczytania.

  • youtube
  • spotify
  • apple
  • google